Masz pytanie?
Nie wahaj się z nami skontaktować
Napisz w swoim języku. info@carpetdepo.com

Dywany orientalne ręcznie wiązany

Wybierz z kategorii Dywany orientalne ręcznie wiązany!

 

Orientalny dywan stanowi dekorację pokoju

Orientalne ręcznie tkane dywany wełniane, dywany perskie, dywany Kilim, dywany tkane. Zobacz nasze produkty w naszym sklepie z dywanami i zamów je wygodnie przez Internet. Dywany pochodzące z kultur Bliskiego i Dalekiego Wschodu nazywane są dywanami orientalnymi. Jest to szerokie pojęcie, które obejmuje wiele rodzajów, ale poszczególne kategorie mają pewne wspólne cechy. Niezależnie od tego, czy są to orientalne dywany węzełkowe, ręcznie tkane dywany Kilimowe czy tkane dywany, ich kolory i motywy odzwierciedlają ważną rolę, jaką odgrywają w lokalnej kulturze. Dywany wełniane - i oczywiście dywaniki ścienne - słyną z wysokiej jakości, dzięki czemu będą zdobić domy przez długi czas. Dzięki różnorodności wzorów i kolorów nadają domowi niepowtarzalną atmosferę jako dywany do salonu, chodniki dywanowe, dywany do sypialni lub dywany do przedpokoju. W naszym katalogu dywanów można znaleźć produkty pochodzące ze znanych krajów produkujących dywany w różnych kolorach, rozmiarach i wzorach. 

Popularność dywanów ręcznie wiązanych

Klasyczne, ręcznie wiązane dywany orientalne zawdzięczają swoją popularność doskonałemu wykonaniu, trwałej kolorystyce i najwyższej jakości. Są one również popularne jako symbol statusu w gabinetach lekarskich, kancelariach prawniczych, salach klubowych dla VIP-ów i biurach kierownictwa, ale przede wszystkim jako wysoce estetyczny element centralny w domach rodzinnych. Do czyszczenia dywanów ręcznie wiązanych zawsze zaleca się wynajęcie profesjonalisty, ale w przypadku mniejszych cząsteczek kurzu łatwo jest odkurzyć dywan. Dywany perskie są najbardziej starożytnymi tekstyliami domowymi, sięgającymi tradycjami kultur Dalekiego Wschodu. Podziwiając perski dywan z kolorowymi wzorami kwiatowymi lub geometrycznymi, można wyobrazić sobie, że wędrujemy przez górzyste wyżyny Azji Mniejszej, Azji Środkowej, a nawet Kaukazu. Warunki naturalne i klimatyczne tego regionu nie sprzyjały produkcji roślinnej, więc hodowla zwierząt była jedyną realną opcją. Nieustanne przemieszczanie się pasących się zwierząt stworzyło ramy dla koczowniczego stylu życia, w którym rzemiosło tkania dywanów było organicznie zakorzenione dzięki dostawom wełny. Początkowo orientalny dywan miał przede wszystkim wartość funkcjonalną: chronił przed ekstremalnymi zmianami pogody, przykrywał wejście do namiotów, izolował i ogrzewał jako koc. Stopniowo przekształcił się z przedmiotu użytkowego w tkaninę o wartości artystycznej, noszącą znamiona kultur orientalnych, a wraz z rozwojem życia miejskiego stał się nieodwracalnym elementem wyposażenia domu. Jako symbol statusu społecznego i luksusu, najpierw zdobił domy bogaczy, a później podbił cały świat. Nasze dywany wełniane wnoszą do wnętrz wyjątkowy klimat, dekorując dom orientalnymi motywami i elementami stylistycznymi. Oprócz naszych ręcznie robionych dywanów i tkanych Kilimów, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wysokiej jakości akrylowych dywanów produkowanych maszynowo!

 

Czyszczenie i odkurzanie dywanów orientalnych

Czyszczenie dywanu orientalnego w domu nie jest dużym zadaniem w przypadku drobnych zabrudzeń. Lekko wilgotna szmatka usunie większość zabrudzeń. Można użyć dostępnych na rynku pianek do czyszczenia dywanów lub sprayów przeznaczonych specjalnie do czyszczenia dywanów wełnianych. Jednak poważniejsze czyszczenie należy pozostawić profesjonalnym firmom zajmującym się czyszczeniem dywanów. Dywan orientalny można odkurzyć natychmiast, nie trzeba czekać tygodniami. Odkurzaj zawsze w kierunku włókien i na najniższych ustawieniach. Największym wrogiem dywanów orientalnych są mole. Szczególnie latem należy od czasu do czasu odkurzyć pod dywanem. Unikaj stawiania ciężkich mebli na dywanie orientalnym, zwłaszcza jeśli mają cienkie podeszwy, ponieważ mogą one przedrzeć się przez dywan.

Obejrzyj film o tym, jak czyścić dywan orientalny

Specyfika dywanów orientalnych

Dywany orientalne nie tylko pokrywają podłogę, ale zmieniają atmosferę całego pomieszczenia i definiują jego styl. Wyjątkowość ręcznie wiązanych dywanów orientalnych polega na tym, że są to indywidualnie wykonane egzemplarze, z których każdy jest ręcznie wiązany. Afgański dywan Kilim jest również wykonany ręcznie. Wełna jest najlepszym surowcem używanym do tkania wszystkich Chobi Kilim. Ręcznie tkany wełniany dywan Kilim można położyć w salonie, a nawet w kuchni. Pakistański dywan jest bardzo elegancki z geometrycznymi wzorami i jasnymi kolorami. Dywan pakistański jest często używany jako dywan do sypialni ze względu na swoją miękkość. Z kolei egzotyczny dywan irański dodaje domom życia i orientalnego charakteru, dzięki szerokiej gamie dostępnych stylów i wzorów. Pierwotną funkcją dywanu afgańskiego było zapewnienie koczownikom ochrony przed zimnem. Jest to zatem bardzo wytrzymały i trwały dywan dla nomadów. Gruby wełniany dywan jest wyjątkowy, ponieważ jego grubość i ciepło sprawiają, że jest bardzo wygodny w domach. Gruby wełniany dywan w jednolitym kolorze nadaje domom rustykalny charakter. Wybór pomiędzy ręcznie wiązanymi dywanami orientalnymi zależy od gustu i potrzeb. Jeśli chcesz mieć dom o naprawdę wyjątkowym i niepowtarzalnym charakterze, powinieneś wybrać ręcznie wiązane dywany.