Masz pytanie?
Nie wahaj się z nami skontaktować
Napisz w swoim języku. info@carpetdepo.com

Dywany Afgańskie

Ręcznie wiązane dywany afgańskie w magazynie, więc szybka dostawa jest gwarantowana. Zamów w naszym sklepie z dywanami i spersonalizuj atmosferę swojego domu, jeśli nadal nie pasuje do Twojego pokoju, sklep z dywanami CarpetDepo zorganizuje darmową dostawę zwrotną.

Aby uzyskać więcej informacji na temat ZAKUPÓW BEZ RYZYKA, kliknij tutaj!

Pochodzenie dywanów afgańskich

W Afganistanie, kraju o tysiącletniej historii, wełniany dywan jest jednym z głównych skarbów kraju. Jego wykwintna wełna jest barwiona naturalnymi barwnikami. Afgańskie ręcznie wiązane dywany charakteryzują się ponadczasowością i trwałością kolorów. Barwniki do afgańskich dywanów są wytwarzane według sekretnych rodzinnych receptur. Dywany afgańskie dodają ciepła i przytulności do domu jako dywan do salonu, dywan do biegania, dywan do sypialni lub dywan do przedpokoju. W naszej kategorii afgańskich dywanów wełnianych znajdziesz dywany wełniane Kargai, Khalmohamedi i dywany wełniane Aqcha w naszej niezwykle szerokiej ofercie setek pozycji. Wszystkie nasze afgańskie dywany są wykonane z wysokiej jakości wełny, barwione tak, aby były trwałe i przyjazne dla środowiska. Tradycja wytwarzania dywanów w Afganistanie sięga wieków wstecz. Na początku dywany były wytwarzane przez koczownicze plemiona. Były one najpierw używane do ogrzewania namiotów, a później do celów komercyjnych. Wykopaliska archeologiczne wykazały, że niektóre wzory mogą mieć nawet 1000 lat, jak na przykład wzór "Stopa Słonia".

 

- Wzór " Stopa słonia" -

afgańskich dywanów

Jak powstaje afgański dywan?

Obecnie w Afganistanie dywany orientalne produkowane są głównie na północy kraju. Wyprodukowanie afgańskiego dywanu wiąże się z dużym nakładem pracy. Produkcja dywanów afgańskich zaczyna się od owiec. Ważne są zielone łąki, na których pasterze wypasają owce. Im jest ona czystsza i bardziej zielona, tym delikatniejsza jest wełna owiec. Po strzyżeniu owiec wełna jest zbierana oddzielnie. Istnieją dwie części owczej wełny - ta, która ma kontakt ze światem zewnętrznym, z której powstaje większość afgańskich dywanów. Druga część, która nie ma kontaktu ze światem zewnętrznym, a zatem jest bliżej ciała owcy, jest używana do produkcji dywanów o drobniejszych węzłach. Gdy pasterze sprzedadzą naturalną wełnę producentom przędzy, ci przędą ją na przędzę. Nawet ta część procesu produkcji dywanów trwa kilka dni. Gdy przędza jest już gotowa, następuje proces barwienia. Do barwienia wykorzystywane są materiały pozyskiwane z natury. Wełna jest gotowana z barwnikiem w gorących garnkach przez wiele godzin. Gdy wełna jest już wystarczająco zabarwiona, kolejnym krokiem jest suszenie przędzy. Latem proces suszenia trwa kilka dni, a zimą do suszenia używa się wentylatora. Po tych procesach przędza jest kupowana przez handlarza w celu wykonania orientalnego dywanu. Afgańczycy mieszkający w Pakistanie wytwarzają dywany w warsztatach, w Afganistanie raczej w swoich domach (Karkhana). Na krośnie tkackim najpierw umieszcza się przędze osnowy, na których wykonuje się wiązanie węzłów. Każdy węzeł jest ciasno wiązany przy użyciu odpowiednich narzędzi. Po zakończeniu wiązania następuje strzyżenie do odpowiedniej grubości i pranie. Dywany orientalne są prane czterokrotnie. Pranie ma na celu uniknięcie krwawienia koloru. Przez "krwawienie" rozumiemy: gdy woda dotyka dywanu, różne kolory łączą się ze sobą. Latem dywan jest suszony w gorącym słońcu, a zimą przez wentylatory. Po tym procesie afgański dywan jest uważany za gotowy. Nasi przedstawiciele w Afganistanie i Pakistanie odbierają gotowe dywany. Gdy duża ilość jest gotowa, importujemy dywany do naszej składnicy w Budapeszcie, gdzie od 1993 roku sprzedajemy je naszym partnerom, odsprzedawcom i oczywiście naszym klientom online. Wszystkie nasze dywany afgańskie są objęte gwarancją.

 

 

Jak czyścić dywan afgański?

Drobne plamy nie wymagają dużej wiedzy specjalistycznej. Można je usunąć lekko wilgotną szmatką. Można go odkurzać w dowolnym momencie, ale tylko zgodnie z kierunkiem nitki, jak wszystkie dywany orientalne. Najgorszym wrogiem wełnianych dywanów są mole. Warto więc częściej wietrzyć, zwłaszcza latem, i od czasu do czasu poruszać dywanem, aby mole nie złożyły pod nim jaj. Profesjonalne firmy zajmujące się czyszczeniem dywanów polecamy tylko w przypadku większych zabrudzeń. Ponieważ jednak jest to dywan ręcznie wiązany, można go w każdej chwili odnowić.

Gdzie mogę położyć dywan afgański?

Ponieważ dywan afgański jest trwały i mocny, można go układać w najbardziej ruchliwych miejscach. Oczywiście błędem byłoby stąpanie po tak cennym dywanie mokrymi lub brudnymi butami. Oczywiście nie oznacza to, że dywan zostanie natychmiast zniszczony, ale straci swoją żywotność. Elegancja afgańskiego dywanu nada Twojemu domowi ekskluzywnej atmosfery. Można go również położyć pod stołem w jadalni, ponieważ jest łatwy do czyszczenia. Na afgańskim dywanie nie należy stawiać ciężkich mebli, zwłaszcza jeśli mają cienkie nóżki, ponieważ z czasem mogą one przedrzeć się przez dywan. Dywan można również umieścić w domach z ogrzewaniem podłogowym, ponieważ przepuszcza ciepło.

Dywan Afgański

 

Ręcznie wiązany dywan afgański jest symbolem luksusu i elegancji

Ręcznie wiązane dywany Afgańskie to jeden z najstarszych i najbardziej znanych rodzajów dywanów orientalnych. Dywany afgańskie są tradycyjnie ręcznie wiązane. Wykonane są z wełny i często zawierają bawełnianą przędzę w wątku. Dywan afgański to elegancki i luksusowy dodatek, który doda pomieszczeniu nastrojowości i stylu. Wyjątkowość dywanów afgańskich wynika z ich charakterystycznych wzorów i kolorów, które odzwierciedlają wpływ afgańskiej kultury i sztuki. Dywan Afgański może być używany w każdym pomieszczeniu, czy to w salonie, sypialni, jadalni, a nawet luksusowym biurze. Dywan afgański nie tylko pełni funkcję pokrycia podłogi, ale także staje się częścią wystroju pomieszczenia. Status dywanu afgańskiego na rynku dywanów jest bardzo wysoki, jest to jeden z najbardziej wartościowych i wysokiej jakości dywanów. Ze względu na jakość i piękno ręcznie wiązanych dywanów afgańskich, wiele krajów kupuje je na stronie sklepu z dywanami CarpetDepo. Ci, którzy mogą sobie pozwolić na zakup luksusowych i wysokiej jakości dywanów, często wybierają dywany afgańskie. Dywany afgańskie to bardzo cenne i wyjątkowe egzemplarze, które są unikalne i ponadczasowe. Osoby zainteresowane dywanami afgańskimi to osoby prywatne, projektanci wnętrz i kolekcjonerzy. Dywany afgańskie są często przekazywane jako pamiątka rodzinna, podobnie jak dywany antyczne. Afgański dywan ręcznie wiązany jest symbolem statusu. Jego definicje obejmują jakość, wyrafinowanie, luksus i elegancję. Afgański dywan jest uosobieniem kunsztu i artystycznej ekspresji, wyrażając bogactwo i różnorodność afgańskiej kultury. Dywany afgańskie są zazwyczaj kupowane przez tych, którzy kochają ręcznie wiązane, wysokiej jakości i wyrafinowane produkty. Wiele osób kupuje dywany afgańskie jako inwestycję, ponieważ te cenne dywany zachowują swoją wartość przez długi czas.

afgański dywan wełniany

Pochodzenie wełnianego dywanu Aqcha

Ręcznie wiązany dywan Aqcha jest wytwarzany w północnej części Afganistanu, wokół miasta Aqcha, na obszarze zamieszkałym przez nomadów i wieśniaków. Najpopularniejszymi wzorami są wzory Elephant Foot i Bokhara. Dywan Aqcha jest wiązany przy użyciu techniki Gheordes. Oznacza to podwójny węzeł. Wykonany jest z tradycyjnej afgańskiej wełny. Jego kolory są uzyskiwane z natury, z różnych roślin i kwiatów. Ponieważ należy do kategorii dywanów o mniej gęstych węzłach, ma niższą cenę. Jest jednak równie trwały jak inne afgańskie dywany. Może być również używany w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak biura. Doda wyjątkowej atmosfery do Państwa domu jako dywan do salonu lub sypialni. Dostępny w osobnych rozmiarach dla chodników w kategorii Chodniki dywanowe. Produkcja dywanu Aqchai jest podobna do produkcji innych afgańskich dywanów. Po zawiązaniu węzłów jest on strzyżony, a następnie czterokrotnie prany na kamieniu i pozostawiony do wyschnięcia na słońcu. Kolor pozostaje trwały i nie blaknie przy dalszym praniu. Jest to w 100% ręcznie wiązany dywan, którego wykonanie wymaga dużych umiejętności, cierpliwości i czasu. Może być stosowany w domach z ogrzewaniem podłogowym. Nie zawiera substancji alergizujących.

 

Wybierz ręcznie wiązane dywany afgańskie i podkreśl wyjątkowy klimat swojego domu!


185produkt 136
185produkt 136
Filtrowanie
Cena
 (zł)
436 zł - 27 893 zł
Długość (cm)
80 - 977
Szerokość (cm)
47 - 300