Masz pytanie?
Nie wahaj się z nami skontaktować
Napisz w swoim języku. info@carpetdepo.com

Dywany Afgańskie

Wybierz jedną z kategorii Afgańskie dywany ręcznie wiązane

Ręcznie wiązane afgańskie dywany wełniane w magazynie, więc szybka dostawa jest gwarantowana. Zamów w naszym sklepie z dywanami i spersonalizuj atmosferę swojego domu, jeśli nadal nie pasuje do Twojego pokoju, sklep z dywanami CarpetDepo zorganizuje darmową dostawę zwrotną.

Aby uzyskać więcej informacji na temat ZAKUPÓW BEZ RYZYKA, kliknij tutaj!

Pochodzenie afgańskich dywanów

W Afganistanie, kraju o tysiącletniej historii, wełniany dywan jest jednym z głównych skarbów kraju. Jego wykwintna wełna jest barwiona naturalnymi barwnikami. Afgańskie ręcznie wiązane dywany charakteryzują się ponadczasowością i trwałością kolorów. Barwniki do afgańskich dywanów są wytwarzane według sekretnych rodzinnych receptur. Dywany afgańskie dodają ciepła i przytulności do domu jako dywan do salonu, dywan do biegania, dywan do sypialni lub dywan do przedpokoju. W naszej kategorii afgańskich dywanów wełnianych znajdziesz dywany wełniane Kargai/Khalmohamedi i dywany wełniane Aqcha w naszej niezwykle szerokiej ofercie setek pozycji. Wszystkie nasze afgańskie dywany są wykonane z wysokiej jakości wełny, barwione tak, aby były trwałe i przyjazne dla środowiska. Tradycja wytwarzania dywanów w Afganistanie sięga wieków wstecz. Na początku dywany były wytwarzane przez koczownicze plemiona. Były one najpierw używane do ogrzewania namiotów, a później do celów komercyjnych. Wykopaliska archeologiczne wykazały, że niektóre wzory mogą mieć nawet 1000 lat, jak na przykład wzór "Stopa Słonia".

 

- Wzór " Stopa słonia" -

afgańskich dywanów

Jak powstaje afgański dywan wełniany?

Obecnie dywany orientalne produkowane są głównie w północnym Afganistanie. Nie są one produkowane w dużych fabrykach, jak w Iranie. Są tkane w małych warsztatach (Karkhana) lub przez mieszkańców wsi w ich własnych domach. Wykonanie wełnianego dywanu wymaga wiele pracy. Po niezwykle żmudnym wiązaniu węzłów następuje strzyżenie. Po przycięciu do odpowiedniego rozmiaru dywan jest prany. Pranie ma na celu uniknięcie krwawienia. Krwawienie oznacza, że gdy orientalny dywan jest wystawiony na działanie wody, różne kolory łączą się ze sobą. Pranie odbywa się czterokrotnie, po czym dywan jest suszony na słońcu. Następnie dywan jest uznawany za gotowy do dostarczenia do naszej składnicy dywanów, a następnie sprzedawany naszym partnerom, odsprzedawcom i oczywiście naszym klientom online. Wszystkie nasze dywany są objęte gwarancją.

 

afgański dywan wełniany

Wybierz spośród naszych ręcznie wiązanych dywanów afgańskich i podkreśl wyjątkowy klimat swojego domu!