Masz pytanie?
Nie wahaj się z nami skontaktować
Napisz w swoim języku. info@carpetdepo.com

Dywany wełniane Afgan

Wybierz jedną z kategorii Afgańskie dywany ręcznie wiązane

↓↓↓

Ręcznie wiązane dywany wełniane Afganistan są już w magazynie, więc szybka dostawa jest gwarantowana. Zamów w naszym sklepie z dywanami i stwórz niepowtarzalną atmosferę w swoim domu, jeśli nie będzie pasował do Twojego pokoju CarpetDepo zorganizuje bezpłatną dostawę zwrotną.

Pochodzenie afgańskich dywanów!

Dzięki tysiącom lat historii produkcji dywanów, jest to jeden z głównych skarbów tego kraju. Wytworna wełna, z której są wykonane, jest barwiona naturalnymi barwnikami. Ręcznie wiązane dywany afgańskie charakteryzują się ponadczasowością i trwałością kolorów. Kolory dywanów afgańskich są tworzone zgodnie z sekretnymi rodzinnymi recepturami. Dywany afgańskie dodają ciepła i przytulności w Twoim domu jako dywan do salonu, chodniki dywanowe do biegania, dywan do sypialni lub dywan do przedpokoju. W naszej kategorii Afgańskie dywany wełniane znajdziesz dywany wełniane Kargai/Khalmohamedi oraz dywany wełniane Aqcha w naszej niezwykle szerokiej ofercie obejmującej setki pozycji. Wszystkie nasze afgańskie dywany są wykonane z wysokiej jakości wełny, a ich barwienie jest trwałe i przyjazne dla środowiska. Tradycja wytwarzania dywanów w Afganistanie sięga wieków. Na początku dywany były wytwarzane przez plemiona koczownicze. Najpierw używano ich do ogrzewania namiotów, a później do celów handlowych. Wykopaliska archeologiczne dowiodły, że niektóre wzory mogą mieć nawet 1000 lat, jak na przykład wzór " Elephant Foot".

Jak powstają afgańskie dywany wełniane?

Obecnie dywany orientalne są wytwarzane głównie w północnym Afganistanie. Nie są one wytwarzane w dużych fabrykach, jak w Iranie. Są one wiązane w małych warsztatach (Karkhana) lub przez mieszkańców wsi w ich własnych domach. Wykonanie wełnianego dywanu wymaga wiele pracy. Po niezwykle żmudnym wiązaniu węzłów następuje strzyżenie. Po strzyżeniu do odpowiednich rozmiarów następuje pranie. Podczas prania chcemy uniknąć przebarwień. Przez krwawienie kolorów rozumiemy: gdy woda dostanie się na dywan orientalny, różne kolory zlewają się ze sobą. Po czterokrotnym praniu dywan jest suszony na słońcu. Następnie dywan jest gotowy do dostarczenia do naszego magazynu i sprzedaży naszym partnerom, sprzedawcom i oczywiście naszym klientom internetowym. Wszystkie dywany objęte są gwarancją. 

Wybierz jeden z naszych ręcznie wiązanych afgańskich dywanów i dodaj wyjątkową atmosferę do swojego domu!