Masz pytanie?
Nie wahaj się z nami skontaktować
Napisz w swoim języku. info@carpetdepo.com

Kilim dywany

Wybierz jedną z kategorii Kilim!

↓↓↓

Ręcznie tkane dywany kilim i dywany szmaciane w cenach dyskontowych, z magazynu. Jeśli chcesz kupić kilim w przystępnej cenie, zapoznaj się z naszą ofertą tkanych dywanów i zamów online w naszym sklepie z dywanami.

Pochodzenie i tkanie kilimu

Ręcznie tkane Kilim występują w wielu kulturach i cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Dywan kilim może być również nazywany dywanem szmacianym. Podczas gdy dywany szmaciane są zazwyczaj grubsze i wykonywane głównie poprzez szorstkie tkanie lub wiązanie węzłów, kilim jest cieńszy i wykonywany specjalną techniką tkacką. Kilim, ze swoimi przyciągającymi wzrok wzorami i motywami, czasami sięga tysiące lat wstecz i reprezentuje takie wartości jak macierzyństwo czy szczęście. Dywany Kilim są zazwyczaj wykonywane z wełny owczej, sierść kozy lub sierści wielbłądziej, a do ich barwienia używa się naturalnych materiałów roślinnych. Może być używany w wielu pomieszczeniach, zarówno jako dywan do salonu, chodniki dywanowe, jak i dywan do kuchni. Ponieważ waży do 1,4 kg/nm, można go z łatwością wieszać na ścianach jako dywan ścienny. Dywany kilim, dostępne w przyciągających wzrok kolorach i wzorach, są dostępne w wielu stylach. Najbardziej popularnym kilimem jest afgański Chobi Kilim, a zaraz po nim kilim indyjski. Ich popularność wynika głównie z ich jasnych, radosnych kolorów. Natomiast kilim Maymana jest ciemniejszy, ale wygląda niezwykle pięknie na ścianie lub jasnej podłodze. Zapoznaj się z naszą ofertą setek dywanów kilimowych, dostępnych w naszym magazynie z niezwykle szybką dostawą dla Ciebie i Twojej rodziny. Życzymy przyjemnego przeglądania naszych dywaników Kilim. Gdy już znajdziesz swój ulubiony, możesz go zamówić, a jeśli nie będzie pasował do Twojego pokoju, CarpetDepo zorganizuje dostawę zwrotną.

Kelim czy Kilim?

Obie nazwy odnoszą się do tego samego tkanego dywanu, ale pisownia i nazwa mogą się różnić w zależności od kraju. Tak jak w przypadku orientalnych dywanów firmy Ziegler, ich pierwotna nazwa brzmiała Chobi dywan, dopóki nie zmieniono jej na Ziegler dywan. Nie należy się dziwić, jeśli w sklepach z dywanami inaczej pisze się nazwę dywan Kilim. Nie ma różnicy między Kilim i Kelim. 

Stwórz wyjątkową atmosferę w swoim domu dzięki dywanom kilimowym i zamów w naszym sklepie dywany z rabatem na dostawę!