Masz pytanie?
Nie wahaj się z nami skontaktować
Napisz w swoim języku. info@carpetdepo.com

Dywany Kilim

Ręcznie tkany dywan Kilim w promocyjnych cenach bezpośrednio z naszej składnicy dywanów. Jeśli chcesz kupić kilim w przystępnej cenie, zapoznaj się z naszą ofertą tkanych dywanów i zamów online w naszym sklepie z dywanami.

Pochodzenie i tkanie kilimu

Ręcznie tkane Kilim występują w wielu kulturach i cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Kilim jest cienkim dywanem wykonanym specjalną techniką tkania. Kilim, ze swoimi przyciągającymi wzrok wzorami i motywami, czasami sięga tysiące lat wstecz i reprezentuje takie wartości jak macierzyństwo czy szczęście. Dywany Kilim są zazwyczaj wykonywane z wełny owczej, sierść kozy lub sierści wielbłądziej, a do ich barwienia używa się naturalnych materiałów roślinnych. Może być używany w wielu pomieszczeniach, zarówno jako dywan do salonu, chodniki dywanowe, jak i dywan do kuchni. Ponieważ waży do 1,4 kg/nm, można go z łatwością wieszać na ścianach jako dywan ścienny. Dywany kilim, dostępne w przyciągających wzrok kolorach i wzorach, są dostępne w wielu stylach. Najbardziej popularnym kilimem jest afgański Chobi Kilim, a zaraz po nim kilim indyjski. Ich popularność wynika głównie z ich jasnych, radosnych kolorów. Natomiast kilim Maymana jest ciemniejszy, ale wygląda niezwykle pięknie na ścianie lub jasnej podłodze. Zapoznaj się z naszą ofertą setek dywanów kilimowych, dostępnych w naszym magazynie z niezwykle szybką dostawą dla Ciebie i Twojej rodziny. Życzymy przyjemnego przeglądania naszych dywaników Kilim. Gdy już znajdziesz swój ulubiony, możesz go zamówić, a jeśli nie będzie pasował do Twojego pokoju, CarpetDepo zorganizuje dostawę zwrotną.

Kelim czy Kilim?

Obie nazwy, Kelim lub Kilim, odnoszą się do tego samego rodzaju tkanego dywanu. Różne nazwy i pisownie mogą się różnić w zależności od kraju i języka. Nie jest to rzadkością w przypadku dywanów, ponieważ orientalny dywan Ziegler był pierwotnie znany jako dywan Chobi, a później został przemianowany na dywan Ziegler przez zachodnich handlarzy dywanami. Nic więc dziwnego, że sprzedawcy dywanów w różnych krajach różnie zapisują nazwę dywanu Kilim lub Kelim. Należy zauważyć, że nie ma różnicy między dywanem Kilim i Kelim. Dywany Kilim produkowane są głównie w Afganistanie, Turcji, Iranie i Azji Środkowej. Dywany te są wytwarzane przy użyciu techniki tkania, która pozwala uzyskać cienki, lekki i dwustronny dywan. Dywany kilim nie mają wiązanej powierzchni. Wzory i kombinacje kolorów kilimów odzwierciedlają tradycje kulturowe i artystyczne, oddając dziedzictwo i tradycje krajów, w których dywany te są tkane. Kilim jest wytrzymały i łatwy w czyszczeniu i konserwacji. Dzięki swojej wszechstronności i niewielkiej wadze, kilimy są idealne do wykorzystania jako dywany na ścianę, obrusy, poszewki na poduszki, a nawet jako pokrowce na torby. W ostatnich latach dywany Kilim stały się niezwykle popularne w sektorze projektowania wnętrz. Ich żywe kolory i odważne wzory mogą dodać domom elegancji i ciepła. Czy to Kilim, czy Kelim, te tkane dywany są cenne i ponadczasowe.

 

Afgańskie dywany Kilim wykonane z wełny

Ręcznie tkane dywany Kilim, występujące w wielu kulturach i popularne na całym świecie. Afgańskie dywany Kilim są zazwyczaj wykonane z wełny, a do ich barwienia używa się naturalnych materiałów. Zróżnicowana paleta kolorów ręcznie tkanych dywanów Kilim nadaje się do każdego pomieszczenia, czy to w korytarzach jako chodniki dywanowe, czy jako dywan do salonu lub kuchni. Sprzedajemy również kilka rodzajów Kilim. Jednym z najbardziej znanych i popularnych jest dywan Kilim Chobi. Dzięki jasnym kolorom i różnorodnym wzorom rozjaśni atmosferę w Twoim pokoju. Dywan Kilim Maymanah jest bardziej wyjątkowy ze względu na ciemniejsze kolory. Jest również często używany jako dywan ścienny. Indyjski dywan Kilim jest pełen radości i dobrego nastroju. Rozjaśni nawet najciemniejszy pokój. Sprawdź naszą ofertę dywanów Kilim, których mamy ogromny zapas. Możesz cieszyć się wybranym dywanem w ciągu kilku dni dzięki naszej błyskawicznej dostawie.

 

Indyjski dywan Kilim z bawełny

Kolorowe dywany Kilim z Indii. Te kolorowe dywany Kilim są tkane specjalną techniką, dzięki czemu indyjskie dywany Kilim powstają szybciej niż tradycyjne dywany Kilim. Ponieważ duże indyjskie fabryki specjalizują się w produkcji masowej, indyjskie dywany Kilim są tkane ręcznie i maszynowo. Indyjski wzór Kilim jest nowoczesny i składa się z wielu zabawnych kolorów. Są bardzo popularne, głównie dlatego, że idealnie pasują do większości domów. Są używane jako dekoracja domu, zawieszone na ścianie, jako dywaniki ścienne. Są również dostępne w rozmiarach do korytarzy. Jego wesołe kolory mogą nadać Twojemu domowi niepowtarzalną atmosferę. Indyjskie nowoczesne dywany Kilim mają niezwykle jasne kolory i nie blakną podczas czyszczenia. Mogą być również używane w domach z ogrzewaniem podłogowym.

 

Instrukcje czyszczenia dywanów Kilim

Czyszczenie dywanów Kilim nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Drobne zabrudzenia można łatwo usunąć za pomocą lekko wilgotnej szmatki lub kupionej w sklepie pianki do czyszczenia dywanów, odpowiedniej do czyszczenia dywanów wełnianych. W przypadku poważniejszych zabrudzeń zaleca się jednak konsultację z profesjonalistą. Dywany kilim powinny być czyszczone na najniższych ustawieniach odkurzacza, ponieważ splot nie zatrzymuje cząsteczek kurzu. Wiele osób ma stary zwyczaj zawieszania dywanu Kilim i uderzania w niego kijem do odpylania, aby pozbyć się kurzu. Jest to jednak błędne przekonanie! Ta metoda może uszkodzić ręcznie tkany dywan Kilim, a właściwie każdy dywan.

Stwórz wyjątkową atmosferę w swoim domu dzięki dywanom Kilim lub Kelim i zamów je w naszym sklepie z dywanami z rabatowymi warunkami dostawy!