Masz pytanie?
Nie wahaj się z nami skontaktować
Napisz w swoim języku. info@carpetdepo.com

Dywany orientalne ręcznie wiązane

Odkryj magię ręcznie wiązanych dywanów! Wybierz dywan orientalny z naszej oferty, który pasuje do Twojego domu i zamów harmonię luksusu i tradycji. Najwyższej jakości i wyjątkowego wzornictwa dywanów perskich nie da się porównać z żadnym innym dywanem.

Skorzystaj z możliwości ZAKUPÓW BEZ RYZYKA!

Dywan orientalny to klejnot Twojego domu

Orientalne ręcznie tkane dywany wełniane, dywany perskie, dywany Kilim, dywany tkane. Zobacz nasze produkty w naszym sklepie z dywanami i zamów je wygodnie przez Internet. Dywany pochodzące z kultur Bliskiego i Dalekiego Wschodu nazywane są dywanami orientalnymi. Jest to szerokie pojęcie, które obejmuje wiele rodzajów, ale poszczególne kategorie mają pewne wspólne cechy. Niezależnie od tego, czy są to orientalne dywany węzełkowe, ręcznie tkane dywany Kilimowe, ich kolory i motywy odzwierciedlają ważną rolę, jaką odgrywają w lokalnej kulturze. Dywany wełniane - i oczywiście dywaniki ścienne - słyną z wysokiej jakości, dzięki czemu będą zdobić domy przez długi czas. Dzięki różnorodności wzorów i kolorów nadają domowi niepowtarzalną atmosferę jako dywany do salonu, chodniki dywanowe, dywany do sypialni lub dywany do przedpokoju. W naszym katalogu dywanów można znaleźć produkty pochodzące ze znanych krajów produkujących dywany w różnych kolorach, rozmiarach i wzorach. 

 

Popularność dywanów ręcznie wiązanych

Klasyczne, ręcznie wiązane dywany orientalne zawdzięczają swoją popularność doskonałemu wykonaniu, trwałej kolorystyce i najwyższej jakości. Jako symbol statusu, są one również popularne w luksusowych biurach, pięciogwiazdkowych hotelach i pałacach, ale przede wszystkim w domach rodzinnych, gdzie służą jako wysoce estetyczny element centralny. Do poważnego czyszczenia dywanów ręcznie wiązanych zawsze zaleca się zatrudnienie profesjonalisty, ale w przypadku drobnych zabrudzeń odkurzanie jest łatwym sposobem czyszczenia. Perski dywan to najstarszy z domowych tekstyliów, sięgający tradycjami kultur Bliskiego Wschodu. Podziwiając dywan perski z jego kolorowymi kwiatowymi lub geometrycznymi wzorami, można sobie wyobrazić wędrówkę przez górzyste wyżyny Azji Mniejszej, Azji Środkowej, a nawet Kaukazu. Warunki naturalne i klimat regionu nie sprzyjały uprawie roślin, więc hodowla zwierząt była jedyną realną opcją. Ciągły ruch związany z wypasem zwierząt stworzył ramy dla koczowniczego stylu życia, w którym rzemiosło tkania dywanów zostało organicznie osadzone dzięki dostawom wełny. Początkowo dywan orientalny miał przede wszystkim wartość funkcjonalną: chronił przed ekstremalnymi zmianami pogody, zakrywał wejście do namiotów jako dywan na ścianę, izolował i zapewniał ciepło jako koc. Stopniowo ewoluował z przedmiotu użytkowego w tkaninę o wartości artystycznej noszącą znamiona kultur orientalnych, a następnie, wraz z rozprzestrzenianiem się życia miejskiego, stał się nieodwracalnym wyposażeniem domu. Jako symbol statusu społecznego, luksusu i prestiżu, najpierw zdobił domy bogatych, a później podbił cały świat. Orientalne dywany wełniane dodają wnętrzu wyjątkowego charakteru, zdobiąc dom orientalnymi motywami i elementami stylistycznymi. Oprócz dywanów ręcznie wiązanych i ręcznie tkanych dywanów Kelim, sprawdź również najwyższej jakości akrylowe dywany perskie tkane maszynowo, które sprowadziliśmy dla Ciebie prosto z Iranu!

kézi csomózású keleti szőnyeg

Rozpoznanie dywanu ręcznie wiązanego

Pierwszym krokiem jest zbadanie jakości węzłów dywanu. Ogólnie rzecz biorąc, węzły ręcznie wiązanego dywanu są nieregularne i nieuporządkowane Unikalność i piękno frędzli u dołu dywanu również wskazują na ręczne wiązanie. Pewne niedoskonałości i drobne różnice we wzorach lub węzłach są typowe dla dywanów ręcznie wiązanych. Im większa liczba węzłów na centymetr kwadratowy, tym cenniejszy jest dywan ręcznie wiązany. Dywany orientalne są w większości wykonane z naturalnych materiałów, takich jak wełna, jedwab lub bawełna. Ważne jest, aby zbadać włókna i materiał dywanu w celu określenia jego autentyczności i jakości. Ręcznie wiązane dywany zazwyczaj nie są idealnie wzorzyste. W dywanach wiązanych ręcznie mogą występować różnice w odcieniach kolorów, ponieważ ostateczny odcień uzyskuje się podczas procesu prania. Wartość ręcznie wiązanych dywanów wzrasta wraz z upływem czasu. Dobrze utrzymany ręcznie wiązany dywan może być cenną inwestycją, która może służyć właścicielowi przez dziesięciolecia. Pomyśl o zabytkowych dywanach, które są szczególnie cenne.

Czyszczenie i odkurzanie dywanów orientalnych

Czyszczenie dywanu orientalnego w domu nie jest dużym zadaniem w przypadku drobnych zabrudzeń. Lekko wilgotna szmatka usunie większość zabrudzeń. Można użyć dostępnych na rynku pianek do czyszczenia dywanów lub sprayów przeznaczonych specjalnie do czyszczenia dywanów wełnianych. Jednak poważniejsze czyszczenie należy pozostawić profesjonalnym firmom zajmującym się czyszczeniem dywanów. Dywan orientalny można odkurzyć natychmiast, nie trzeba czekać tygodniami. Odkurzaj zawsze w kierunku włókien i na najniższych ustawieniach. Największym wrogiem dywanów orientalnych są mole. Szczególnie latem należy od czasu do czasu odkurzyć pod dywanem. Unikaj stawiania ciężkich mebli na dywanie orientalnym, zwłaszcza jeśli mają cienkie podeszwy, ponieważ mogą one przedrzeć się przez dywan.

Obejrzyj film o tym, jak czyścić dywan orientalny

Specyfika dywanów orientalnych

Dywany orientalne nie tylko pokrywają podłogę, ale zmieniają atmosferę całego pomieszczenia i definiują jego styl. Wyjątkowość ręcznie wiązanych dywanów orientalnych polega na tym, że są to indywidualnie wykonane egzemplarze, z których każdy jest ręcznie wiązany. Afgański dywan Kilim jest również wykonany ręcznie. Wełna jest najlepszym surowcem używanym do tkania wszystkich Chobi Kilim. Ręcznie tkany wełniany dywan Kilim można położyć w salonie, a nawet w kuchni. Pakistański dywan jest bardzo elegancki z geometrycznymi wzorami i jasnymi kolorami. Dywan pakistański jest często używany jako dywan do sypialni ze względu na swoją miękkość. Z kolei egzotyczny dywan irański dodaje domom życia i orientalnego charakteru, dzięki szerokiej gamie dostępnych stylów i wzorów. Pierwotną funkcją dywanu afgańskiego było zapewnienie koczownikom ochrony przed zimnem. Jest to zatem bardzo wytrzymały i trwały dywan dla nomadów. Gruby wełniany dywan jest wyjątkowy, ponieważ jego grubość i ciepło sprawiają, że jest bardzo wygodny w domach. Gruby wełniany dywan w jednolitym kolorze nadaje domom rustykalny charakter. Wybór pomiędzy ręcznie wiązanymi dywanami orientalnymi zależy od gustu i potrzeb. Jeśli chcesz mieć dom o naprawdę wyjątkowym i niepowtarzalnym charakterze, powinieneś wybrać ręcznie wiązane dywany.

Ręcznie wiązane dywany orientalne

Odkryj niesamowity świat dywanów orientalnych, aby wzbogacić prestiż swojego domu! Reputacja dywanów ręcznie wiązanych została zbudowana na artystycznej staranności i precyzji, która jest niemal unikalna dla tych dzieł sztuki. Wystawiamy certyfikaty pochodzenia dla wszystkich ręcznie wiązanych dywanów orientalnych znajdujących się w asortymencie sklepu z dywanami CarpetDepo. Wypróbuj wybrany ręcznie robiony dywan orientalny we własnym domu, jeśli nie będzie pasował, sklep z dywanami CarpetDepo zorganizuje bezpłatną przesyłkę zwrotną.