Masz pytanie?
Nie wahaj się z nami skontaktować
Napisz w swoim języku. info@carpetdepo.com

Dywan wełniane Kazak

Dywany orientalne Kazak z hurtowni, z szybką dostawą. Zobacz naszą kolekcję Sklep z dywanami. Carpetdepo zapewnia bezpłatną dostawę i zwrot.

Wykonanie dywanu wełnianego Kazak

Ręcznie wiązany dywan Kazak wykonany przy użyciu naturalnych barwników roślinnych. Ten dywan wełniany z regionu Kaukazu cieszy się ogromną popularnością. Nie jest to przypadek, ponieważ jego piękne kolory idealnie pasują do większości domów. Technika wiązania węzłów to Gheordes, co oznacza podwójne wiązanie. Dzięki tej technice dywan powstaje wolniej, ale będzie znacznie trwalszy. Każdy węzeł jest bowiem wiązany dwukrotnie. Po wykonaniu kazak dywanu jest on czterokrotnie prany na kamieniu, tak jak inne dywany orientalne. Robi się to w celu uzyskania ostatecznego koloru, który pozostaje trwały. Pranie dywanu na kamieniach nadaje kolorowi jasny wygląd. Po praniu następuje suszenie, do którego również nie używa się maszyn, lecz po prostu rozkłada się go na słońcu i pozostawia do wyschnięcia. W ten sposób dywan wełniany Kazak staje się w 100% dywanem ręcznie wiązanym. Polecany jest również do domów z ogrzewaniem podłogowym. Nie zawiera substancji alergizujących.

  • Produkcja: dywan ręcznie wiązany
  • Węzły: ok. 160 000 węzłów / m2
  • Miejsce pochodzenia: Afganistan
  • Materiał części węzłowej: 100 % wełna
  • Materiał przędzy osnowowej: 100 % bawełna
  • Grubość: ok. 7 mm

Pochodzenie dywanu Kazak

Ponieważ Afganistan ma bliskie związki z niektórymi krajami byłego Związku Radzieckiego, zwłaszcza w regionie Kaukazu (Kazachstan, Turkmenistan, Uzbekistan, Tadżykistan), wzory są inspirowane rosyjskimi wzorami geometrycznymi. Używana wełna i barwniki pochodzą z Afganistanu. Dywany wełniane Kazak są wytwarzane w Afganistanie lub na zamieszkałych przez Afgańczyków terenach Pakistanu. Dzięki swojej różnorodności nadają niepowtarzalny klimat Twojemu domowi jako dywan do salonu, chodniki dywanowe do biegania, dywan do sypialni.

Czyszczenie dywanu orientalnego Kazak

Jak wszystkie ręcznie wiązane dywany orientalne, również ten należy odkurzać zgodnie z kierunkiem nici. Małe plamy można wyczyścić samodzielnie za pomocą lekko wilgotnej szmatki. W przypadku bardzo zabrudzonych powierzchni zalecamy skorzystanie z usług profesjonalnej firmy czyszczącej dywany. Jako dywan wełniany, jego największym wrogiem są mole. Warto więc od czasu do czasu poruszać dywanem, zwłaszcza latem. Albo od czasu do czasu posypać lawendą pod dywan. Oczywiście w sklepach dostępne są również środki przeciw molom. Można je stosować, spryskując wszystkie pomieszczenia w domu i trzymając przez cały dzień zamknięte drzwi i okna. Pod koniec dnia mieszkanie powinno być dobrze przewietrzone. Ważne jest, aby nie pozostawać w domu, ponieważ środki przeciw molom mogą być szkodliwe dla ludzi. Dzięki temu dom będzie wolny od moli przez długi czas, a nie tylko dywan, ale i inne tekstylia będą bezpieczne od moli.

Mamy nadzieję, że zakupiony u nas dywan wełniany ręcznie wiązany da Ci satysfakcję i sprawi, że będziesz chętnie z niego korzystać!


47produkt 136
47produkt 136
Filtrowanie
Status produktu
Cena
 (zł)
886 zł - 21 295 zł
Długość (cm)
121 - 553
Szerokość (cm)
78 - 424
Materiał
Produkcja
Miejsce pochodzenia