Masz pytanie?
Nie wahaj się z nami skontaktować
Napisz w swoim języku. info@carpetdepo.com

Dywany wełniane pakistańskie

Pakistański ręcznie wiązany dywan orientalny w magazynie. Wybierz wełniany dywan lub chodniki dywanowe do salonu, sprawdź nasze rabaty w sklepie z dywanami. Nie wahaj się złożyć zamówienia, jeśli dywan nie pasuje do Twojego domu, Carpetdepo zadba o bezpłatną dostawę zwrotną.

Pochodzenie wełnianego dywanu Pakistańskiego

Ten wełniany dywan jest produkowany w prowincji Pendżab i Sindh w wielu miejscach. Jego wzór i technika produkcji są pochodzenia turkmeńskiego, ale handlowano nim na starym rynku jedwabiu w mieście Bokhara, stąd nazwa. Dywan jest wykonany z wełny merynosów nowozelandzkich lub pakistańskich, gęsto tkany. Obecnie ten typ dywanu orientalnego jest jednym z najpiękniejszych dywanów w Pakistanie, a jego zbagatelizowana elegancja z pewnością zrobi wrażenie na nabywcach. Jego najbardziej znanym i popularnym wzorem jest wzór Bokhara, znany również jako wzór Mauri. W wielu filmach widzimy piękne, geometryczne, czerwone dywany - to właśnie dywan Bokhara z Pakistanu.

  • Wykonanie: ręcznie wiązany dywan
  • Ilość węzłów: około 250 000 węzłów/m2
  • Charakterystyczne wzory: Bokhara, Jaldar, Butterfly
  • Miejsce pochodzenia: Pakistan
  • Materiał części wiązanej: 100 % wełny
  • Materiał przędzy osnowy: 100 % bawełny
  • Grubość: około 6-7.8 mm

Jak powstają Pakistańskie dywany?

Pakistańskie dywany wełniane, popularne na całym świecie, są ręcznie wiązane z bardzo wysokiej jakości wełny. Dywany pakistańskie są łatwo rozpoznawalne dzięki swoim charakterystycznym kolorom i wzorom, nie tylko dla wprawnego oka. Dzięki najwyższej klasy surowcowi, z którego są wykonane, są one szczególnie odporne na zużycie, a właściwości wełny sprawiają, że są łatwe w czyszczeniu. Jakość i inne cechy dywanów wełnianych sprawiają, że są one dostępne w kilku kategoriach jakościowych. Nasza gama produktów stanowi doskonały wybór dla osób, które cenią sobie wyrafinowanie w wystroju wnętrz.  Ten rodzaj dywanów orientalnych po wykonaniu i przycięciu jest prany i suszony, a także zachowuje trwałość kolorów. Nadają ciepło Twojemu domowi jako dywan do salonu lub dywan do sypialni. Do korytarzy lub jako uzupełnienie dużych dywanów polecamy chodniki dywanowe, których długość może wynosić do 2-3 metrów. Czyszczenie wykładziny jest łatwe i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Można go odkurzać zgodnie z kierunkiem włókien, jak wszystkie dywany orientalne. W przypadku silniejszych zabrudzeń zalecamy skorzystanie z usług profesjonalnych firm zajmujących się czyszczeniem dywanów.

Przejrzyj Pakistańskie dywany wełniane i zamów online w naszym sklepie z dywanami!


410produkt 136
410produkt 136

 

 

Filtrowanie
Status produktu
Cena
 (zł)
337 zł - 12 124 zł
Długość (cm)
60 - 647
Szerokość (cm)
59 - 308
Materiał
Produkcja
Miejsce pochodzenia