Blog

09.01.2021 12:33

Dywany patchwork: droga od tradycji do nowoczesności

Tradycja sporządzania dywanów jest nierozerwalnie związana z historię kulturalną wschodu: jej korzenie sięgają życia nomadów. Europejski osiadły styl życia i pojawienie się mebli do siedzenia nie sprzyjało tutejszemu powstaniu tradycji ludowych, bowiem na początku wszystko dotyczyło stworzenia warunków do życia. Dywan nie był najbardziej potrzebnym do życia elementem, raczej uważany był za relikwię i symbol statusu wskazujący na rangę społeczną i szlachecką.        

 

09.01.2021 12:51

Khal Mohammadi – Osoba, która nadała kolory dywanom afgan

 

Powszechnie wiadomo o dywanach wschodnich, że reprezentują jakość i wartości ideologiczne, w wielu wsiach do dnia dzisiejszego wiążą je ręcznie. Ze wschodu większości osób przychodzą do głowy dywany perskie, bowiem zarówno w filmach, jak i w książkach wspominane są te szczególne i szczególnie drogie wełniane dywany.

09.01.2021 12:56

Sporządzane są w północnej części Afganistanu, w miastach i wsiach zamieszkałych przez narodowość turkmeńską.

Dywan jest podstawowym elementem wyposażenia mieszkania, miękki, ciepły, swoimi kolorami i wzorem określi styl pokoju. Bez dywanów podłoga jest goła i zimna, bez nich mieszkanie jest mniej przytulne.

Tajemnica sukcesu naszego przedsięwzięcia: siła łącząca rodzinę o ręcznie wiązane dywany!

Krótki przegląd perskich dywanów.

Bez wątpienia ręcznie wiązane dywany są najbardziej wartościowe.

Mają podobne właściwości jak wełna. Natomiast mole nie uszkadzają dywanów wykonanych z akrylu, co jest również zaletą z punktu widzenia używania.

09.01.2021 13:04

Kraj pochodzenia to Afganistan. Jest to stosunkowo młody rodzaj dywanów, produkowany jest od lat dziewięćdziesiątych. W Afganistanie ze względu na kolory został nazwany Chobi.

09.01.2021 13:05

Nasz miły klient zauważył, ale wiemy, że widząc ładny dywan każdy myśli, że „na pewno jest bardzo drogi”.

WebShop System