Masz pytanie?
Nie wahaj się z nami skontaktować
Napisz w swoim języku. info@carpetdepo.com

Dywany orientalne ekskluzywne

Wybierz z naszej kategorii ekskluzywnych ręcznie wiązanych dywanów orientalnych!

↓↓↓

Ręcznie wiązane ekskluzywne dywany orientalne, dywany perskie. Rozejrzyj się po naszym sklepie z dywanami i wybierz piękny dywan do sypialni, dywan do salonu. Dywany ekskluzywne to najwyższej jakości w każdym aspekcie. Niezależnie od tego, czy chodzi o kolor, wzór, czy rzemiosło, kategoria Dywany Ekskluzywne nie zna kompromisów, a najwyższe standardy są ustanawiane zarówno w zakresie użycia materiałów, jak i wykonania. Dywany irańskie, dywany Ziegler, dywany Beljik i dywany jedwabne, które również zajmują poczesne miejsce wśród Dywan Perski, sprawią, że każdy dom nabierze wyrafinowanego wyglądu. Dzięki różnorodności kolorów i wzorów, dodadzą one szczególnego charakteru Państwa domowi jako dywany do salonu, dywany do biegania, dywany do sypialni, dywany do przedpokoju. Oprócz zastosowania w domach, często otrzymujemy zamówienia od prywatnych gabinetów lekarskich, klubów VIP, kancelarii prawnych i najwyższej kadry kierowniczej. Ekskluzywne ręcznie wiązany dywany perskie są często postrzegane jako symbol statusu ze względu na ich jakość, wyrafinowanie i wartość.

Co sprawia, że ekskluzywne dywany perskie są droższe?

Jakość zależy głównie od wełny. Im delikatniejsza wełna, tym dywan jest gęściej wiązany. Gęstość węzłów zależy od liczby węzłów na metr kwadratowy. Przeciętny dywan orientalny ma od 100 000 do 300 000 węzłów na metr kwadratowy. W przypadku dywanów ekskluzywnych gęstość ta zaczyna się od 400 000 węzłów na metr kwadratowy. W przypadku dywanów jedwabnych, zaczyna się od 1 miliona węzłów/nm. Wzory dywanów o drobnych węzłach są bardziej wyszukane. Każdy wzór wydaje się być bardziej szczegółowy. Inny jest także dotyk. Szczegóły są widoczne na odwrocie dywanu. Im mniejszy węzeł, tym bardziej wyszukany i ekskluzywny dywan. Oczywiście, dotyczy to tylko dywanów wiązanych ręcznie.

Co sprawia, że dywan wełniany jest gęstszy?

Delikatność wełny jest widoczna podczas strzyżenia owiec. Część wełny owczej, która miała kontakt ze światem zewnętrznym, to wełna gładka. Dolna część, która nie ma kontaktu ze światem zewnętrznym, to delikatna wełna, z której wykonuje się ekskluzywne dywany. Wełny te są znacznie droższe. Najlepszą wełną jest belgijska wełna Merinus.

Zapraszamy do obejrzenia naszych ekskluzywnych dywanów i złożenia zamówienia w naszym sklepie z dywanami w zaciszu własnego domu! Jeśli dywan nie będzie pasował do Twojego pokoju, CarpetDepo zorganizuje bezpłatną dostawę zwrotną.