Masz pytanie?
Nie wahaj się z nami skontaktować
Napisz w swoim języku. info@carpetdepo.com

Ekskluzywne Dywany Orientalne

Wybierz z naszej kategorii ekskluzywnych ręcznie wiązanych dywanów!

↓↓↓

Dywany orientalne ekskluzywne ręcznie wiązane, luksusowe dywany perskie. Przejrzyj nasz sklep z dywanami i wybierz piękny dywan do swojej sypialni lub salonu.

Ekskluzywne dywany, czyli delikatne dywany węzełkowe

Nasze ekskluzywne dywany reprezentują jakość premium w każdym aspekcie. Niektórzy ludzie kupują luksusowe dywany orientalne tylko jako dobrą inwestycję. Ponieważ cena wzrasta z wiekiem. Niezależnie od tego, czy chodzi o kolor, wzór czy opracowanie, ekskluzywne dywany nie znają pojęcia kompromisu. Zarówno w wykorzystaniu materiałów, jak i w wykonaniu są najwyższej klasy. Dywany irańskie, dywany Ziegler, afgańskie dywany belgijskie i dywany jedwabne, które również zajmują poczesne miejsce wśród dywanów orientalnych, dodadzą luksusowej elegancji każdemu domowi dzięki swojej szlachetności, różnorodności kolorów i wzorów. Dzięki delikatnym węzłom są one polecane raczej do salonów lub sypialni, gdyż w tych pomieszczeniach nie są narażone na duży ruch. Szczególnie w przypadku dywanów jedwabnych. Oprócz zastosowania w domach, często otrzymujemy zamówienia od prywatnych gabinetów lekarskich, klubów VIP, kancelarii prawnych i top menedżerów. Ekskluzywne dywany orientalne ręcznie wiązane są często postrzegane jako symbol statusu dzięki swojej jakości, wyrafinowaniu i wartości.

Co sprawia, że dywany drobno węzełkowe są droższe?

Jakość wynika głównie z wełny. Im delikatniejsza wełna, tym dywan ma gęstsze węzły. Gęstość węzłów zależy od liczby węzłów na metr kwadratowy. Przeciętny dywan orientalny ma od 100.000 do 300.000 węzłów na metr kwadratowy. Dywany ekskluzywne zaczynają się od 400 000 węzłów na metr kwadratowy. W przypadku dywanów jedwabnych, zaczyna się od 1 miliona węzłów na metr kwadratowy. Dywany o drobnych węzłach mają bardziej rozbudowane wzory. Każdy wzór jest bardziej szczegółowy. Również dotyk jest inny. Opracowanie jest widoczne na tylnej stronie dywanu. Im mniejszy węzeł, tym bardziej wyszukany i ekskluzywny dywan. Oczywiście, jest to prawdą tylko w przypadku dywanów ręcznie wiązane.

Co sprawia, że dywany wełniane są ekskluzywne?

Delikatność wełny zaczyna się od strzyżenia owiec. Część wełny owcy, która miała kontakt ze światem zewnętrznym to wełna normalna. Używa się go do produkcji większości dywanów orientalnych. W dolnej części, która nie ma kontaktu ze światem zewnętrznym, znajduje się delikatna wełna, z której wykonuje się ekskluzywne dywany. Te wełny są znacznie droższe. Najlepszą wełną jest wełna z merynosów belgijskich.

Zapoznaj się z naszymi ekskluzywnymi dywanami i złóż zamówienie w zaciszu naszego sklepu z dywanami! Jeśli dywan nie pasuje do Twojego pomieszczenia, CarpetDepo zajmie się jego bezpłatnym zwrotem.