Masz pytanie?
Nie wahaj się z nami skontaktować
Napisz w swoim języku. info@carpetdepo.com

Blog

Przewodnik po czyszczeniu ręcznie wiązanych dywanów w domu

Przewodnik po czyszczeniu ręcznie wiązanych dywanów w domu

Przewodnik użytkowania dywanów ręcznie wiązanych z wełny

Pielęgnacja i czyszczenie

Zakupiony dywan orientalny będzie miał długą żywotność, jeśli zastosujesz się do poniższych porad:

  • Podczas układania dywanu orientalnego należy upewnić się, że nie jest on narażony na bezpośrednie działanie silnego światła słonecznego i nie ma kontaktu z mokrą powierzchnią podłogi!
  • Nie należy chodzić po dywanie orientalnym w obuwiu ulicznym.
  • Nie pozwalaj zwierzętom domowym kłaść się na dywanie orientalnym bez koca! Dłuższe paznokcie mogą uszkodzić węzeł
  • Odkurzać tylko delikatnie na najniższym ustawieniu, uważając, aby nie zmechacić wełnianego dywanu, zawsze odkurzając zgodnie z kierunkiem włókien i upewniając się, że odkurzacz nie zasysa frędzli!
  • Dywany orientalne należy przecierać wyłącznie lekko wilgotną szmatką, a po czyszczeniu przeciągnąć szmatkę kilka razy zgodnie z kierunkiem włókien.
  • Na czas przechowywania najlepiej luźno zwinąć wyczyszczony dywan.
  • Owady, mole itp. można z powodzeniem zwalczać za pomocą dostępnych na rynku markowych produktów przeciw molom lub olejku lawendowego. Ale zwykła lawenda jest również doskonałym rozwiązaniem, a nawet nadaje pomieszczeniu przyjemny zapach.

zapobieganie molom

  • Poważne czyszczenie dywanów może wykonać tylko profesjonalna osoba. Domowe czyszczenie niektórych dywanów orientalnych, takich jak dywany jedwabne, nie jest w ogóle zalecane. Większość dywanów orientalnych jest wykonana w 100% z wełny, ma trwały kolor i została wyprana.

 

Stara tradycja, która niszczy dywany orientalne

Usuwanie kurzu z dywanu za pomocą trzepaczki do dywanów, co jest starą tradycją, jest niestety wadliwą praktyką, która może spowodować poważne uszkodzenia dywanów orientalnych, a właściwie każdego dywanu. Może to prowadzić do znacznego pogorszenia trwałości węzłów dywanu. Dywany orientalne są często wykonane ze specjalnych materiałów, takich jak jedwab czy wełna, które wymagają specjalnej pielęgnacji. Kiedy perski dywan jest czyszczony za pomocą trzepaczki do dywanów, uderzenia mogą uszkodzić węzły, osłabić splot i zniekształcić wzór. Silne uderzenia mogą generować wibracje, które mogą powodować dalsze uszkodzenia struktury dywanu orientalnego. Ponadto, kurz i brud uwalniany z dywanu w wyniku odkurzania zostanie jedynie rozproszony w powietrzu, przez co stanie się niebezpieczny dla nas samych.

Kij do trzepaczki do dywanów jest szkodliwy

Domowe praktyki czyszczenia dywanów w Afganistanie

W Afganistanie istnieje stara domowa tradycja czyszczenia dywanów, która wykorzystuje dary natury. Pamiętam z dzieciństwa, że takie czyszczenie dywanów wykonywaliśmy raz na dwa lub trzy lata. Pierwszym krokiem w tym procesie było znalezienie obszaru trawy na łonie natury, który nie był mokry ani brudny. Ważne było, aby trawa była względnie czysta i aby w okolicy nie pasły się żadne zwierzęta. Ostrożnie rozłożyliśmy orientalny dywan na świeżej trawie, tak aby kolor dywanu był w bliskim kontakcie z zieloną powierzchnią. Czterech z nas chwyciło za cztery rogi maty i ciągnęło ją do przodu i do tyłu w dwóch kierunkach. Ten ciągnący ruch był samym procesem czyszczenia. Delikatnie przesuwaliśmy włókna dywanu po trawiastej powierzchni, wykorzystując naturalną moc czyszczenia. Po kilku pociągnięciach delikatnie odwróciliśmy dywan, a następnie użyliśmy czystej szmatki, aby zmieść resztki trawy z dywanu zgodnie z kierunkiem włókien. Ten krok sprawił, że wszystkie włókna dywanu powróciły do swojego dawnego stanu czystości i piękna. Ponieważ kolory dywanów orientalnych były pozyskiwane z naturalnych materiałów, ten prosty, naturalny proces przywracał oryginalne kolory dywanu do życia. Chociaż ta tradycyjna metoda czyszczenia dywanów jest nadal stosowana w Afganistanie, należy zauważyć, że obecnie istnieją znacznie bardziej zaawansowane i skuteczne metody czyszczenia dywanów orientalnych. Profesjonalne firmy zajmujące się czyszczeniem dywanów dysponują specjalnymi technikami i materiałami, które dokładnie czyszczą dywan bez uszkadzania jego delikatnych włókien lub wzoru.

czyszczenie dywanów ręcznie wiązanych

Wraz z upływem czasu, postępy w nowoczesnej technologii i wiedzy specjalistycznej pozwalają dywanom orientalnym zachować swoje piękno i pierwotny stan jeszcze dłużej, podczas delikatnego czyszczenia. Ważne jest, aby zrozumieć, że czyszczenie dywanów wymaga specjalistycznej wiedzy i uwagi, dlatego zawsze zaleca się wybór najbardziej odpowiednich metod i usługodawców w zakresie pielęgnacji dywanów.

Jak czyścić dywany wełniane?

Opisana poniżej metoda dotyczy wyłącznie napojów bezalkoholowych, słodyczy, produktów mlecznych, zup, syropów, klejów, farb na bazie wody. Do czyszczenia nigdy nie należy używać gorącej wody ani detergentów alkalicznych. Nie zaleca się domowego czyszczenia tłustych i oleistych zabrudzeń.

czyszczenie dywanów wełnianych

- Aby skutecznie usunąć mokre plamy, zaleca się użycie ręcznika papierowego lub chłonnej szmatki do wchłonięcia płynu. Ważne jest, aby nie pocierać plamy, ponieważ zwiększy to tylko jej powierzchnię i może spowodować, że brud wniknie głębiej. Po wchłonięciu płynu, użyj bawełnianej szmatki zwilżonej zimną wodą, aby nacisnąć i postukać plamę. Należy jednak uważać, aby nie przemoczyć dywanu całkowicie. Powtarzaj ten proces, aż plama zostanie całkowicie usunięta. W międzyczasie obracaj lub wymieniaj bawełnianą szmatkę w razie potrzeby, aby zapobiec ponownemu przedostaniu się brudu na dywan. Zawsze pracuj od krawędzi do środka plamy, aby uniknąć dalszego rozprzestrzeniania się plamy. Po skutecznym usunięciu płynu, który spowodował plamę, ważne jest, aby szybko wysuszyć dywan, aby uniknąć falowania. W tym celu można użyć wentylatora lub suszarki do włosów ustawionej na tryb zimny. Podczas procesu suszenia należy kilkakrotnie wyszczotkować powierzchnię dywanu, aby pomóc w odparowaniu wilgoci. Zawsze szczotkuj zgodnie z kierunkiem włókien, aby zachować pierwotny kierunek włókien dywanu.

Należy pamiętać, że niniejsze instrukcje mają charakter ogólny. Przed użyciem produktów do czyszczenia dywanów należy zawsze sprawdzić zalecenia producenta i etykiety produktów do pielęgnacji dywanów. Niektóre dywany są wykonane ze specjalnych materiałów, które mogą wymagać innych procedur czyszczenia. Jeśli nie masz pewności, jak wyczyścić swój dywan, zawsze poproś o pomoc firmę zajmującą się czyszczeniem dywanów lub zadzwoń do nas, aby uzyskać dobrą radę.

Gwarancja na nasze ręcznie wiązane dywany

Na wszystkie zakupione u nas dywany ręcznie wiązane udzielamy 12-miesięcznej gwarancji. Naprawimy dywan bezpłatnie w określonym terminie lub, jeśli nie będzie można go naprawić, wymienimy go bezpłatnie na podobny dywan.

Wyjątki:

Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez klęski żywiołowe lub zwierzęta domowe.

Uszkodzenia spowodowane niewłaściwym użytkowaniem - przez kupującego lub osobę trzecią - nie są objęte gwarancją.

Przeróbki i nieprofesjonalne naprawy powodują unieważnienie gwarancji.

Niewłaściwe czyszczenie inne niż opisane w instrukcji jest również wykluczone.

Warunki specjalne:

Kupujący nie może reklamować wady jakościowej, na którą zwrócił mu już uwagę sprzedawca i na podstawie której kupujący otrzymał rabat.

Prosimy o zgłaszanie nam wszelkich wad optycznych zakupionego dywanu w ciągu 30 dni roboczych od jego otrzymania.

Środki prawne:

Nasza firma zobowiązuje się do bezpłatnego rozwiązywania uzasadnionych reklamacji poprzez naprawę lub, jeśli nie jest to możliwe, poprzez wymianę.

Sprzedawca ponosi odpowiedzialność przez okres 30 dni, jeśli produkt nie odpowiada opisowi (rozmiar, kolor, grubość, jakość) lub jeśli jego specyfikacje różnią się od specyfikacji produktu pokazanego w sklepie internetowym lub pokazanego klientowi.

Kupujący może również zażądać rabatu, jeśli naprawa lub wymiana produktu nie jest możliwa lub jeśli wada dywanu sprawia, że jego naprawa jest zbyt kosztowna.

Regulamin:

Kupujący musi najpierw zażądać naprawy ręcznie wiązanego dywanu; jeśli naprawa nie jest możliwa, kupujący może zażądać wymiany produktu na podobny.

Sprzedawca powinien zorganizować naprawę lub wymianę ręcznie wiązanego dywanu w rozsądnym czasie i bez powodowania znacznych niedogodności dla klienta

Opłata za przesyłkę zwrotną:

Opłata za zwrot w ramach gwarancji po upływie 30. dnia od zakupu musi zostać uiszczona przez kupującego we wszystkich przypadkach.

 

Mamy nadzieję, że będą Państwo zadowoleni z zakupionego ręcznie wiązanego dywanu orientalnego i będą Państwo czerpać przyjemność z jego użytkowania.

Dystrybucja: BAKHTAR SP. Z O.O. Węgry-1113. Budapeszt, Daroczi droga 2/d

Tel.: 06-1-246-55-24

Mobile: +36309544962

Mobile: +36309872979

Numery licencji Instytutu Kontroli Jakości Handlowej: 3-00426, 3-00532

Jakość: Klasa I. Brak szkodliwych substancji.

Zobacz nasze ręcznie tkane dywany!