Masz pytanie?
Nie wahaj się z nami skontaktować
Napisz w swoim języku. info@carpetdepo.com

Dywan Kilim Chobi

Afgański ręcznie tkany dywan kilim do dekoracji salonów. Wełniany kilim z rabatem, przejrzyj ofertę naszego sklepu z dywanami i zamów online. Dzięki naszym prawdziwym zapasom magazynowym gwarantujemy szybką dostawę i oczywiście, jeśli dywan nie będzie pasował do wybranej przez Ciebie przestrzeni, Carpetdepo zorganizuje bezpłatną dostawę zwrotną.

Pochodzenie afgańskiego kilimu Chobi

Dywan Chobi kilim jest bardzo popularny. Głównie ze względu na jego wesołe kolory. W afgańskiej prowincji Majmanah ręcznie wyplatają go koczownicy i wieśniacy. Ten typ kilimu wełnianego jest gęstszy i bardziej zwarty niż inne kilimy. Wykorzystuje się w nich specjalną technikę tkania, dzięki czemu są cieńsze, ale też produkowane szybciej niż tradycyjne ręcznie tkane dywaniki perskie. Wykonane są w 100% z wełny. Po wykonaniu są czterokrotnie prane, a następnie pozostawiane do wyschnięcia na słońcu. Ich wzór to tradycyjny ciepły wzór antyczny, ale często pojawia się też nowoczesny. Są bardzo popularne, głównie dlatego, że doskonale pasują do większości domów. Dodają pomieszczeniu szczególnej elegancji. Wykorzystuje się je do dekoracji domu, wieszania na ścianach, jako dywaniki ścienne i jako wykładziny podłogowe. Mogą być również stosowane w korytarzach jako chodniki dywanowe. Jako dywan do salonu lub sypialni nadają domowi niepowtarzalną atmosferę.

  • Produkcja: ręcznie tkany
  • Nazwa: chobi kilim
  • Miejsce pochodzenia: prowincja Maymanah, Afganistan
  • Materiał: 100% wełna
  • Grubość: około 4-5 mm

Czyszczenie kilimu Chobi

Pielęgnacja kilimu afgańskiego nie wymaga dużej wiedzy. Mniejsze plamy można wyczyścić samodzielnie, używając lekko wilgotnej szmatki, ale w przypadku cięższych plam zalecamy skorzystanie z usług profesjonalnych firm zajmujących się czyszczeniem dywanów. Wystarczy czyszczenie na najniższym ustawieniu odkurzacza, ponieważ nie zatrzymuje on cząsteczek kurzu. Starą tradycją jest wieszanie kilimu i uderzanie w niego w celu usunięcia kurzu. Jest to błędne przekonanie!! to tylko zniszczy kilim lub jakikolwiek inny dywan.

Mamy nadzieję, że zakupione u nas ręcznie tkane wełniane kilimy dadzą Państwu satysfakcję i sprawią, że będą Państwo chętnie z nich korzystać!


514produkt136
514produkt136
Filtrowanie
Cena
 (zł)
93 zł - 6 941 zł
Długość (cm)
62 - 814
Szerokość (cm)
55 - 404
Materiał
Produkcja