Masz pytanie?
Nie wahaj się z nami skontaktować
Napisz w swoim języku. info@carpetdepo.com

Dywany Kilim Chobi

 Ręcznie tkany Kilim Afgański do dekoracji salonów. Aby uzyskać zniżki na kilim wełniany, przejrzyj nasz sklep z dywanami i zamów online. Dzięki naszym rzeczywistym zapasom gwarantujemy szybką dostawę i oczywiście, jeśli nie będzie pasował w wybranym miejscu Carpetdepo zorganizuje dostawę zwrotną, która jest bezpłatna.

Aby uzyskać więcej informacji na temat ZAKUPY BEZ RYZYKA, kliknij tutaj!

Pochodzenie Afgańskiego Chobi kilim

Dywan Chobi kilim jest bardzo popularny. Głównie ze względu na jego wesołe kolory. W afgańskiej prowincji Majmanah koczownicy i wieśniacy tkają go ręcznie. Ten rodzaj wełnianego kilimu jest gęstszy i bardziej zwarty niż inne kilimy. Do tkania używa się specjalnej techniki, dlatego są cieńsze, ale i szybsze w wykonaniu niż tradycyjne ręcznie wiązane dywany. Wykonane w 100% z wełny. Po wykonaniu są czterokrotnie prane, a następnie pozostawiane do wyschnięcia na słońcu. Ich wzór to tradycyjny ciepły wzór antyczny, ale często bardziej nowoczesny. Są bardzo popularne, głównie dlatego, że doskonale pasują do większości domów. Dodają pomieszczeniu wyjątkowej elegancji. Wykorzystywane są do dekoracji domu, zawieszane na ścianach, jako dywaniki ścienne oraz jako dywany podłogowe. Istnieją również chodniki dywanowe do korytarzy. Dodają niepowtarzalny klimat do domu jako dywan do salonu, dywan do sypialni. Dywan Kilim afgański jest naprawdę unikalny i wyjątkowy. Wykonane z najlepszej jakości wełny. Takie dywany były pierwotnie wykonane przez plemiona nomadów, aby ogrzać swoje namioty. Tkanie dywanów stało się integralną częścią starożytnych kultur i jest praktykowane do dziś przez tkaczy, którzy przekazali wiedzę i rzemiosło. Wykonanie Chobi Kilim afgański to długi i pracochłonny proces, który wymaga wiele cierpliwości i umiejętności. Efektem końcowym jest wyrafinowany i gustowny Kilim w wesołym kolorze, który jest szczególnie piękny, gdy jest wystawiony na naturalne światło i może pokazać naturalne odcienie wełny.

  • Produkcja: ręcznie tkany
  • Nazwa: Chobi Kilim
  • Miejsce pochodzenia: Prowincja Maymanah, Afganistan
  • Materiał: 100% wełna
  • Grubość: około 4-5 mm
  • Waga: 1,4 kg/m2

 

Warunki pracy i uznanie finansowe producentów dywanów Kilim

Afgańskie dywany Kilim są produkowane w prowincji Majmanah w Afganistanie, głównie przez Turkmenów i Uzbeków. Tkanie kilimów nie odbywa się w dużych fabrykach, ale w domach tkaczy dywanów. Z tego powodu trudno jest uzyskać wgląd w warunki życia tkaczy dywanów. W ciągu kilkudziesięciu lat pracy w branży dywanów miałem zaszczyt odwiedzić niejednego tkacza dywanów w jego własnym domu. Aby upewnić się, że dywany Kilim nie są produkowane przez "przymusową pracę dzieci". Celowo użyłem terminu "przymusowa praca dzieci", którą można znaleźć w dzielnicach skrajnego ubóstwa. My, w CarpetDepo, odmawiamy zatrudniania rodzin, które zmuszają swoje dzieci do pracy zamiast edukacji. Jest to dla nas ważna deklaracja etyczna, szanujemy prawa człowieka, co promuje zrównoważone praktyki produkcyjne. Proces tworzenia dywanu Kilim rozpoczyna się od dostarczenia przędzy tkaczowi przez handlarza. Tkacz dywanów ma w swoim domu krosno, na którym tka dywan Kilim. Zazwyczaj 1 metr kwadratowy dywanu Kilim wymaga 1,2 kg przędzy wełnianej. 70% tkaczy dywanów to kobiety. Oprócz prac domowych, kobiety zarabiają dodatkowe pieniądze dla swoich rodzin, tkając dywany. Techniki tkania dywanów uczą się w młodym wieku. Oczywiście nie jest to praca dzieci, ponieważ młode dziewczęta chętnie ją wykonują. W Afganistanie jest to tradycja ludowa. Wiedzą, że będzie to dla nich źródło pieniędzy, gdy wyjdą za mąż. Ta praktyka zapewnia nie tylko korzyści finansowe, ale także możliwość przekazywania tradycji kulturowych. Chłopcy nie mają cierpliwości do tkania dywanów, więc omija ich kultywowanie tej tradycji. Tkacze otrzymują wynagrodzenie za swoją pracę w sposób ciągły, co zapewnia im środki do życia. Handlarz nie czeka, aż dywan Kilim zostanie ukończony, ponieważ może to potrwać kilka miesięcy. Tkacze otrzymują wynagrodzenie po ukończeniu sekcji kilimów, co tydzień. W ten sposób otrzymują oni ciągłe wsparcie finansowe. Na przykład, jeśli mają gościa, kobiety muszą gotować, więc zostają w tyle z tkaniem. W tym momencie panie pomagają gościom w tkaniu dywanu, wesoło przy tym rozmawiając. Ten wspólny aspekt jest ważną częścią tradycji tkania dywanów i pomaga zachować tożsamość kulturową. Dlatego właśnie nazywamy tkanie dywanów starą tradycją w Afganistanie. Po wykonaniu dywanów Kilim, handlarz zbiera je i zabiera do pralni dywanów, która pierze dywan trzy razy, a następnie pozostawia go do wyschnięcia na słońcu. Jeśli nie ma słońca, używa się potężnych wentylatorów. Po tych procesach dywan kilim jest dostarczany do naszego magazynu, a następnie do klienta. Proszę docenić dywan kilim, zarówno dlatego, że jest to długi proces pracy, jak i dlatego, że jest on wynikiem starej tradycji ludowej, która podkreśla nie tylko fizyczne piękno dywanów kilim, ale także ich wartość kulturową i społeczną.

 

Stop child labour

 

Popularność Chobi Kilim

Chobi Kilim stał się szalenie popularny w ostatnich latach i coraz więcej osób uwielbia jego zachwycająco eleganckie wzory. Chobi Kilim może być stosowany w niemal każdym pomieszczeniu, jest idealnym wyborem do salonu lub przedpokoju. Jeśli chcesz, aby Twój dom był bardziej kolorowy i wesoły z naprawdę wysokiej jakości dywanem Kilim, powinieneś rozważyć Chobi Kilim. Jego elegancki wygląd, wspaniałe kolory i ręcznie tkana jakość z pewnością zaspokoją potrzeby każdego pomieszczenia. Kilim nie tylko wniesie styl i wyrafinowanie do Twojego domu, ale także złoży hołd starożytnemu rzemiosłu i żmudnej pracy.

 

Czyszczenie Chobi Kilim

Dbanie o kilim afgański nie wymaga dużej wiedzy. Drobne plamy można wyczyścić samodzielnie lekko wilgotną szmatką lub dostępną na rynku pianką do czyszczenia dywanów, która nadaje się do czyszczenia wełny. Jednak w przypadku cięższych plam polecamy profesjonalne firmy zajmujące się czyszczeniem dywanów. Do czyszczenia wystarczy najsłabsze ustawienie odkurzacza, ponieważ nie zatrzymuje on cząsteczek kurzu. Istnieje stara tradycja odpylania poprzez rozwieszanie kilimu i uderzanie w niego patyczkiem do odpylania. Jest to błędne rozumowanie!!! To tylko zniszczy twój ręcznie tkany kilim lub jakikolwiek inny dywan.

Czyszczenie Chobi Kilim afgański

Chobi Kilim to idealny dywan ścienny do Twojego domu

Dywan ścienny Chobi Kilim to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz, aby Twój dom był wyjątkowy i stylowy. Ten wełniany kilim jest wysokiej jakości i trwały, co gwarantuje, że pozostanie piękny przez wiele lat. Chobi Kilim to tkany dywan wykonany ręcznie w Afganistanie. Technika rękodzieła i zastosowanie wysokiej jakości wełny zapewnia trwałość i długą żywotność dywanu. Ze względu na technikę tkania i wagę, Chobi Kilim doskonale nadaje się również do wykorzystania jako dywan ścienny. Dywan ścienny Chobi Kilim nie tylko dodaje stylowego wyglądu do domu, ale jest także kreatywnym sposobem na pokazanie własnego indywidualnego stylu. Dywan ścienny Chobi Kilim jest idealny do każdego stylu, czy to klasycznego, nowoczesnego, czy nawet bohemy. Jego unikalny wygląd i zastosowanie wysokiej jakości materiałów gwarantują, że dywan będzie ci towarzyszył przez całe życie. Używając dywanu ściennego, możesz nadać swojemu domowi wyjątkowy i osobisty charakter, który oczaruje wszystkich gości. Chobi Kilim to naprawdę stylowe rozwiązanie do dekoracji wnętrz. Jeśli szukasz wyjątkowego, wysokiej jakości i trwałego kilimu, dywan Chobi Kilim jest idealnym wyborem. Ten dywan to nie tylko doskonałe rozwiązanie do dekoracji wnętrza, ale także inwestycja, która będzie sprawiać przyjemność przez wiele lat. Przejrzyj stronę sklepu z dywanami CarpetDepo i odkryj wyjątkowy świat ręcznie tkanych dywanów z Afganistanu!

dywan ścienny

Mamy nadzieję, że zakupione u nas ręcznie tkane kilimy afgańskie sprawią Państwu satysfakcję i radość!


1316produkt 136
1316produkt 136
Filtrowanie
Cena
 (zł)
134 zł - 2 515 zł
Długość (cm)
74 - 317
Szerokość (cm)
51 - 213