Masz pytanie?
Nie wahaj się z nami skontaktować
Napisz w swoim języku. info@carpetdepo.com

Dywany wełniane Shawal

Zamów ręcznie wiązany dywan wełniany Shawal, dywan orientalny Khorjin z naszego sklepu z dywanami. Udekoruj swój salon dywanami orientalnymi, wszystkie dywany mamy w magazynie.

Co warto wiedzieć o Dywan orientalny Shawal?

Dywan wełniany Shawal jest połączeniem nowoczesnego i klasycznego wzornictwa. Wykonany jest w miejskiej dzielnicy mieszkalnej. Ten afgański dywan daje komfortową, domową atmosferę jako dywan do salonu lub jako dywan do biegania w korytarzach. Jego różnorodne motywy i kolory przyciągają wzrok. Wykonanie orientalnego dywanu Shawal wymaga wiele pracy i cierpliwości. Barwniki są pozyskiwane z roślin i używane do barwienia przędzy wełnianej. Jest to dywan w 100% robiony ręcznie. Po zakończeniu produkcji dywan wełniany jest czterokrotnie prany i suszony na słońcu, aby zachować jego kolor. Wiele osób uważa, że im gęstszy i grubszy dywan perski, tym lepszy i trwalszy, ale jest to błędne przekonanie. Grubość jest kwestią strzyżenia, a trwałość jest wynikiem gęstości wiązania węzłów i jakości materiału. Dywany Shawal są idealne do pomieszczeń w każdym stylu. Inna nazwa tego wełnianego dywanu to dywan Khorjin.

  • Wykonanie: ręcznie wiązany
  • Miejsce pochodzenia: Afganistan
  • Ilość węzłów: 180 000 - 250 000 węzłów/m2
  • Materiał części wiązanej: 100 % wełny
  • Materiał przędzy osnowy: 100 % bawełny
  • Grubość: około 8 mm

Jak należy użytkować dywan orientalny?

Czyszczenie i pielęgnacja dywanów orientalnych w przypadku lżejszych plam nie wymaga dużej wiedzy specjalistycznej. Wszystkie dywany wełniane należy odkurzać tylko w kierunku zgodnym z kierunkiem nici. Starym błędnym przekonaniem jest wieszanie dywanu i rozpoczynanie jego odpylania. Ta technika jest szkodliwa dla wszystkich dywanów. Rozluźnia ona węzły, co powoduje szybsze niszczenie się dywanu wełnianego. Można je również stosować w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym. Chociaż jest to prawda, trzeba będzie częściej przesuwać lub odkurzać, aby zapobiec zagnieżdżaniu się moli pod dywanem. Nie ma problemu, jeśli są na niej ustawione meble. Oczywiście, nie jest dobrym pomysłem umieszczanie na dywanie mebli o wadze kilkuset kilogramów, ponieważ jeśli ciężkie meble mają ostre nogi, mogą one przedrzeć się przez dywan.

Mamy nadzieję, że będą Państwo zadowoleni z zakupionego u nas ręcznie wiązanego dywanu wełnianego i że będą Państwo z niego chętnie korzystać! Nie martw się, jeśli nie będzie pasował do Twojego pokoju, Carpetdepo zorganizuje bezpłatną dostawę zwrotną.


79produkt 136
79produkt 136
Filtrowanie
Status produktu
Cena
 (zł)
1 640 zł - 13 548 zł
Długość (cm)
149 - 337
Szerokość (cm)
79 - 265
Materiał
Produkcja