Masz pytanie?
Nie wahaj się z nami skontaktować
Napisz w swoim języku. info@carpetdepo.com

Blog

Dywan okrągły

09.12.2022 17:50
Dywan okrągły

Dywan okrągły

Perskie dywany były istotną częścią kultury orientalnej, ale dziś są popularną dekoracją w domach i innych nieruchomościach w wielu częściach świata. Poza wartością sentymentalną, stanowią również znaczący majątek, co uczyniło je symbolami statusu. Często można je spotkać w kancelariach prawniczych i ekskluzywnych restauracjach.

Rozmieszczenie dywanów w domu

Znalezienie miejsca dla okrągłego dywanu może na pierwszy rzut oka wydawać się trudne, dzięki ich nietypowemu kształtowi. Jednak nie rozpaczaj, podobnie jak ich kwadratowe odpowiedniki, dywany o okrągłym kształcie mogą mieć niezliczoną ilość zastosowań. Zacznijmy od być może najbardziej oczywistego, okrągłego stołu jadalnego sparowanego z okrągłym dywanem... wieczny klasyk.

Niezależnie od wielkości salonu, wszystko od najmniejszego do największego może zostać wzbogacone o okrągły dywan w stylu orientalnym, nie wspominając o harmonizowaniu z łukowatymi drzwiami.

O użyteczności dywanów pisaliśmy już wcześniej (patrz: duże dywany), a teraz chcielibyśmy podkreślić ich praktyczność i wygodę, dlatego jeśli spędzasz dużo czasu w kuchni warto zaopatrzyć się w dywanik. Idealny może okazać się dywanik o mniejszych rozmiarach, który będzie łatwy do przenoszenia i szybki w czyszczeniu.

W sypialni istnieje ogromna gama opcji dla okrągłego dywanika. Można go umieścić obok lub przed łóżkiem, w symetrii lub asymetrii, w połączeniu z przyjemnym oświetleniem nastrojowym lub jako część kącika do czytania.

Umieszczenie dywanu nadaje nowy poziom wystrojowi balkonu, a gorący napój na balkonie w chłodniejszy dzień jest również lepiej smakowany z wyjątkowym dywanem w stylu orientalnym pod stopami.

Rodzaje dywanów

Mogą być maszynowe lub ręcznie wiązane, a użyte materiały to zazwyczaj wełna, bawełna lub akryl. Istnieje również kilka opcji cenowych, przy czym dywany tkane maszynowo są bardziej przystępne, a dywany akrylowe, na przykład, dostępne w niższej cenie. Wśród naszych stale aktualizowanych dywanów dyskontowych są też dywany okrągłe, więc warto przejrzeć je również.

Utrzymując styl naszych dywanów perskich, często dominują kolory bordowe i beżowe, ale można też znaleźć bardziej niezwykłe kolory. Piękne geometryczne kształty są często spotykane obok motywów kwiatowych. W kategorii dywanów okrągłych można znaleźć na przykład dywany mahi, medalion, jaldar, mauri oraz dywany wełniane typu irańskiego.

W naszym sklepie z dywanami dostępne są dziesiątki produktów, z których możesz wybrać ten najlepszy dla siebie.

Zapraszamy do sklepu z dywanami!