Masz pytanie?
Nie wahaj się z nami skontaktować
Napisz w swoim języku. info@carpetdepo.com

Blog

Dywan wełniany surowiec

Dywan wełniany surowiec

Dywan wełniany surowiec

Wełna, obok jedwabiu gąsienicowego, jest obecnie najważniejszym surowcem pochodzenia zwierzęcego, szeroko wykorzystywanym w przemyśle odzieżowym i włókienniczym. Futro pokrywające ciało owcy nazywane jest wełną, ale można ją stosować również do futer innych zwierząt. Oprócz doskonałych właściwości zatrzymywania ciepła, jest ona również popularna ze względu na przyjemny, miękki dotyk. Jej historia sięga daleko wstecz - wykopaliska wskazują, że owce były udomowione już 7000 lat p.n.e. Przetwarzanie surowca wymaga dużych umiejętności, co również przyczynia się do jego wysokiej jakości.

Dlaczego dywany z wełny?

W dzisiejszych czasach w naszym codziennym życiu znajdujemy tak wiele materiałów syntetycznych, w naczyniach, w ubraniach, a nawet w jedzeniu. Wełna, która jest w 100% naturalna, hipoalergiczna, przyjazna dla dzieci i środowiska, jest rarytasem, a przez to bardzo popularna. W przeciwieństwie do jej syntetycznych odpowiedników, z których wykonuje się dywany, wełna jest bardzo odporna zarówno na codzienne użytkowanie, jak i na duże zużycie. Dzięki swojemu materiałowi i metodzie produkcji dywan wełniany jest produktem mocnym i trwałym. O jego trwałości świadczy również fakt, że punkt zapłonu włókien wełnianych jest ustalony w granicach 500-600 °C, dzięki czemu ma on wysoką odporność na płomienie i nie przyczynia się do rozprzestrzeniania się w przypadku pożaru.

Czyszczenie dywanów wełnianych ręcznie wiązanych

W XXI wieku prawie każdy doświadczył jakiejś formy alergii, przy czym kurz odgrywa znaczącą rolę obok alergii pokarmowych. Jeśli jesteś wrażliwy na cząstki stałe w swoim otoczeniu, w tym na kurz domowy, zakup dywanu wełnianego może być odpowiednim wyborem. Pomaga ona poprawić jakość powietrza w naszych domach poprzez ułatwienie czyszczenia. Do usuwania codziennych, drobnych zabrudzeń można użyć odkurzacza, ale do czyszczenia uporczywych plam nie trzeba od razu wzywać profesjonalisty. W tym celu dostępnych jest już wiele suchych produktów, ale niewielka ilość zimnej wody może być również skuteczna w usuwaniu poważniejszych plam.

Na szczęście do wyboru jest również szeroka gama dywanów wełnianych. Od tradycyjnych wzorów geometrycznych lub kwiatowych w stylu orientalnym, po tradycyjne bordiury lub bardziej nietypowe kolory i kształty, same w sobie zapewniają nieskończoną ilość wariantów dla Twojego salonu lub sypialni. Nie zabraknie również dywanu szmacianego, który jest nieodzownym elementem bardziej rustykalnych domów wiejskich lub domków letniskowych. Nasi bardziej odważni klienci mogą również wybierać spośród naszych jaskrawo kolorowych tekstyliów patchworkowych.

Odwiedź nasz sklep internetowy z dywanami i znajdź idealny dywan wełniany dla siebie.