Masz pytanie?
Nie wahaj się z nami skontaktować
Napisz w swoim języku. info@carpetdepo.com

Dywany wełniane Kargai/Khalmohammadi

Nasz sklep z dywanami czeka na Ciebie z afgańskimi ofertami ręcznie tkanych dywanów wełnianych. Możesz znaleźć odpowiednie chodniki dywanowe, duże dywany. Przejrzyj naszą internetową hurtownię dywanów. Nie wahaj się złożyć zamówienia, jeśli dywan nie będzie pasował, Carpetdepo zadba o przesyłkę zwrotną, która jest oczywiście bezpłatna.

Pochodzenie afgańskiego dywanu wełnianego

Ten rodzaj dywanów wełnianych jest wytwarzany w północnej części Afganistanu, na obszarze zamieszkanym przez nomadów i wieśniaków. Dzięki różnorodności wzorów i kolorów nadają one naszym domom wyjątkową, ciepłą atmosferę - jako dywany do salonów, dywany do sypialni, a nawet do korytarzy jako chodniki dywanowe. Wełniane dywany afgańskie są czterokrotnie prane i suszone na słońcu po wykonaniu i przycięciu, a także są trwałe w kolorze. Ich kolory są pozyskiwane z natury. Niektóre kolory można kupić tylko od jednej rodziny, a tajemnica tego koloru jest długo utrzymywana, np. od rodziny Khalmohamadi. Stąd nazwa dywanu Khalmohamadi. Są one wykonane z trwałej i mocnej wełny. Dywany te nie są wytwarzane w dużych fabrykach, lecz w domach (Karkhana) przez rodziny tkające dywany, stąd ich nazwa - dywany Kargai. Jest to w 100% ręcznie robiony dywan, od pierwszego wiązania węzłów do prania, każda czynność jest wykonywana ręcznie. Wykonanie dywanu o wymiarach 200x300 może trwać od 6 do 12 miesięcy.

  • Produkcja: dywan ręcznie wiązany
  • Liczba węzłów: ok. 180 000 węzłów/m2
  • Miejsce pochodzenia: Afganistan
  • Materiał części węzłowej: 100 % wełna
  • Materiał przędzy osnowowej: 100 % wełny
  • Grubość: ok. 8-10 mm

Gdzie można położyć wełniany dywan afgański?

Ponieważ jest trwały i mocny, można go położyć w najbardziej ruchliwych miejscach. Oczywiście, błędem byłoby nadepnięcie na tak cenny dywan (mokrymi, brudnymi) butami. Oczywiście nie oznacza to, że dywan zostanie zniszczony od razu, ale straci swoją żywotność. Dywan afgański dzięki swojej elegancji nada Twojemu domowi ekskluzywny charakter. Można go również położyć pod stołem w jadalni, ponieważ jest łatwy do czyszczenia. Na dywanie afgańskim nie należy umieszczać ciężkich mebli, zwłaszcza jeśli mają cienkie nogi. Dywan można również położyć na ogrzewaniu podłogowym, ponieważ przepuszcza ciepło.

Jak czyścić orientalny dywan afgański?

Drobne plamy nie wymagają dużej wiedzy. Można je usunąć za pomocą lekko wilgotnej szmatki. Można go odkurzać w dowolnym momencie, ale tylko w kierunku zgodnym z kierunkiem nici, tak jak w przypadku wszystkich dywanów orientalnych. Najgorszym wrogiem dywanów wełnianych są mole. Dlatego warto częściej wietrzyć, zwłaszcza latem, i od czasu do czasu przesuwać dywan, aby uchronić go przed molami. Profesjonalne firmy zajmujące się czyszczeniem dywanów zalecamy tylko w przypadku większych zabrudzeń. Ponieważ jednak jest to dywan ręcznie wiązany, można go w każdej chwili odnowić.

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą i zagłosuj na wysokiej jakości unikalne dywany orientalne!


183produkt136
183produkt136
Filtrowanie
Cena
 (zł)
353 zł - 14 961 zł
Długość (cm)
80 - 977
Szerokość (cm)
47 - 390
Materiał
Produkcja