Masz pytanie?
Nie wahaj się do nas zadzwonić. +36-30/987-2979
Napisz w swoim języku. infocarpetdepo.hu

Przez Pomieszczenia

Jakie są kryteria doboru dywanu do pomieszczenia?

Każde pomieszczenie ma inny nastrój, dlatego dywan powinien być dobrany tak, aby pasował do dominujących w nim kolorów oraz do charakteru pomieszczenia. Dywan Ziegler może być stosowany w każdym salonie, a nawet w jadalni, natomiast dywan jedwabny najlepiej sprawdza się w sypialni. Wszystkie nasze dywany są trwałe, nie tracą kolorów i mogą być odkurzane. Wielką zaletą ręcznie wiązany dywanów orientalny w porównaniu z dywanami produkowanymi maszynowo jest to, że można je naprawiać, ponieważ są one wytwarzane przez człowieka.

Kupując dywan wykonany maszynowo z poliestru po niskiej cenie, należy liczyć się z tym, że za kilka lat będzie on do wyrzucenia, ponieważ zawiera dużą ilość substancji chemicznych. Poliestrowe dywany produkowane maszynowo są zalecane dla osób, które planują użytkować dywan przez krótki okres czasu. (To nasza szczera opinia!) Jeśli szukasz dywanów w średniej kategorii cenowej i wartościowej, polecamy nasze dywany perskie produkowane maszynowo z akrylu. Są one droższe niż przeciętny dywan produkowany maszynowo, ale tańsze niż ręcznie tkany dywan perski. Akryl jest materiałem podobnym do wełny, odpornym na ciepło. Jest również inny w dotyku niż tradycyjny dywan wykonany maszynowo. Zawiera prawie 1 milion węzłów. Klasyczny dywan perski z wzorami. Bardzo polecane jako dywany do salonu, dywany do sypialni.

Dla tych, którzy chcą, aby ich dywan przetrwał całe życie, a może nawet wzrósł w cenie z czasem, polecamy ręcznie wiązane dywany orientalne. Prawdopodobnie natknęliście się Państwo na orientalny dywan leżący na strychu u dziadków, który po wyczyszczeniu można powiesić lub sprzedać. Wiemy, że dywany ręcznie tkane mają wyższą cenę, ale mają też wyższą wartość. Nie zapominaj po zakupie dywanu, że został on wykonany przez profesjonalistów przez wiele miesięcy, aby ozdobić Twój dom. Dlatego właśnie powinieneś docenić orientalne ręcznie wiązane dywany, ręcznie tkane kilim.