Masz pytanie?
Nie wahaj się z nami skontaktować
Napisz w swoim języku. info@carpetdepo.com

Blog

Egzotyczne wzory inspirowane naturą - irańskie dywany z bajecznymi detalami

18.12.2021 13:36

Egzotyczne wzory inspirowane naturą - irańskie dywany z bajecznymi detalami

Informacje o dywanach irańskich

W naszym szerokim asortymencie ręcznie viazaných dywanów poczesne miejsce zajmują produkty irańskie. Dywany te noszą nazwę regionu lub miasta, w którym zostały wyprodukowane, a ich bogate wzory inspirowane są roślinami i zwierzętami tych odległych krain. Dowiedz się więcej o tradycyjnych symbolach perskich dywanów w naszym artykule!

Irańskie dywany z motywami rozłożystych ogrodów

Wzór tworzenia dywanów oparty jest na wielowiekowych tradycjach, a każdy szczegół niesie ze sobą znaczenie: jednym z najczęstszych motywów roślinnych jest lotos, który symbolizuje wieczność, czystość i odrodzenie, siłę piękna, które może ożyć nawet w bagnie. Również lilia jest symbolem czystości i światła, nie tylko w kulturze europejskiej, ale i perskiej. Wśród roślin wyróżnia się również drzewo życia jako symbol mądrości i długowieczności, a granat znany jest jako owoc płodności.

Rola zwierząt i kolorów w symbolice perskich dywanów

Wśród zwierząt, ptaki są najbardziej powtarzające się w ręcznie viazaných irańskich dywanach, zwłaszcza paw, który symbolizuje wieczne życie i ciągłe odnawianie. Oprócz motywów ogrodowych i ptasich, ważne są również kolory używane w dywanach: czerwony jest kolorem odwagi, szczęścia i dobrobytu; niebieski symbolizuje spokój i siłę; biały jest symbolem nieskazitelnej czystości. Zieleń jest symbolem nadziei i równowagi fizyczno-duchowej, a ciepłe odcienie brązu mają symbolizować płodność.

Poza symboliką - dywany do salonu w ekskluzywnych wykończeniach

Gama irańskich dywanów w naszym sklepie internetowym jest wyłącznie ręcznie tkana z najwyższej jakości 100% wełny, o intensywnych kolorach pochodzących z naturalnych barwników. Nasz wyjątkowy wybór dywanów perskich sprawia, że łatwo jest znaleźć idealny dodatek do każdego pomieszczenia w domu.

Przejrzyj naszą pełną ofertę i zamów swój ulubiony dywan teraz z rabatem do 50% - 70% OFERTY!