Masz pytanie?
Nie wahaj się z nami skontaktować
Napisz w swoim języku. info@carpetdepo.com

Blog

Znaczenie dywanów i trendy na rok 2022

23.02.2022 13:27

Znaczenie dywanów i trendy na rok 2022

Znaczenie dywanów i trendy na rok 2022

 Dywan to fantastyczny sposób na wprowadzenie do domu koloru lub unikalnych wzorów. Od jaskrawych i odważnych mieszanek kontrastujących ze sobą kolorów do ognistych odcieni czerwieni, geometrii i skomplikowanych wzorów, trend na rok 2022 uważa wyrażanie siebie za kluczowe. Na drugim końcu skali dominuje organiczny, naturalny trend, wnoszący uspokajające poczucie spokoju do monotonnych wnętrz.

 Jak wybrać dywan?

 Wybierając dywan, należy przede wszystkim kierować się przeznaczeniem pomieszczenia. Jakie wrażenie chcemy stworzyć? W jaki sposób pomieszczenie będzie użytkowane? Czy będzie to pomieszczenie recepcyjne? Czy może pomieszczenie, w którym będzie panowała atmosfera spokoju i relaksu? Zadawanie tych pytań przy wyborze wykładziny przybliży Cię do podjęcia decyzji.

 Nastrój pomieszczenia to ważny i bardzo osobisty wybór. Niektórzy ludzie chcą się cofnąć do uspokajającej, relaksującej sypialni, podczas gdy inni wolą atmosferę buduaru. Dla relaksującego pokoju rozważ neutralne dywaniki.

 Powrót wzorzystych dywanów

 Do niedawna dywany były gładkie, neutralne i przeznaczone tylko do sypialni, ale teraz wzorzyste elementy znów są w centrum uwagi i "wprowadzają się" zarówno do salonu, jak i jadalni. We właściwych rękach, wzorzyste wzory mogą niemalże wprowadzić dzieło sztuki do pokoju i dodać silny ton projektowy. "Pomyśl o podłodze jako o głównym płótnie pokoju," mówi Lorna Haigh z Alternative Flooring.

 Tapicerka powraca więc w 2022 roku. Niezależnie od tego, jaki obszar dekorujesz, warto skupić się na podłodze. W salonie nie tylko pokryje ona podłogę, ale może być również wykorzystana jako punkt wyjścia do budowania planu dekoracji. Warto zainwestować, a nasze stopy będą ci za to wdzięczne podczas mroźnych zimowych miesięcy.

 Mata podłogowa może stworzyć poczucie luksusu; mały, powtarzający się wzór może nadać nastrój pomieszczeniu i wzbudzić zainteresowanie, nie przejmując go, podczas gdy odważniejsze wzory dodadzą wymiaru i ostrości.

 W przypadku tapicerki efekt 3D jest wspomagany przez różne długości nici, które mogą występować w różnych kolorach i tkaninach na dywanie. Frędzle nie tylko dobrze wyglądają, ale są również praktyczne. W większości przypadków frędzle mogą zdobić te akcesoria meblowe.

 Podsumowując, jeśli chcesz rozjaśnić swój dom lub konkretne wnętrze, kup dywan, który Ci się podoba, dzięki czemu dodasz swojemu domowi wyjątkowego charakteru i niepowtarzalnego wyglądu.

Zapoznaj się z naszą ofertą dywanów w naszym sklepie z dywanami!