Masz pytanie?
Nie wahaj się z nami skontaktować
Napisz w swoim języku. info@carpetdepo.com

Blog

Zamiast dywanika warto kupić perski dywan

10.03.2022 10:57

Zamiast dywanika warto kupić perski dywan

Zamiast dywanika warto kupić perski dywan

Nastrój, styl, materiał i jakość... Jest tak wiele pytań, które pojawiają się przy zakupie dywanu i choć możemy czuć się jak projektanci wnętrz z czarną taśmą, często to właśnie prace wykończeniowe - takie jak wybór dywanu - są najtrudniejsze. Wiele osób jest zwolennikami dywanów podłogowych, ponieważ można je umieścić w każdym pomieszczeniu, są praktyczne i wytrzymują duże zużycie. Jednak dobrze dobrany dywan perski ma wiele zalet - może być zarówno estetyczny, dodawać pomieszczeniu ciepłej atmosfery, jak i nadawać domowi niepowtarzalny wygląd.

Jaką tapicerkę wybrać do swojego domu?

Wybór odpowiedniego obicia jest trochę jak przymierzanie stroju na ważną okazję: ważne jest, co gdzie się nosi. Tak jak nie poszlibyśmy na bal w miękkim, bawełnianym runie, tak samo długi, miękki dywan nie jest dobrym wyborem do kuchni; lepiej sprawdzi się łatwy w czyszczeniu, wzorzysty, tkany dywan, podobnie jak bardziej odporny na plamy chodniki dywanowe lub dywanik z motyką, który dobrze wygląda w przedpokoju lub korytarzu. W łazience należy użyć łatwo schnącego, antypoślizgowego dywanu.

Dobra wiadomość dla miłośników lekkich, puszystych i miękkich dywanów jest taka, że można je dodać do sypialni. Najbezpieczniej jest położyć go bezpośrednio przed łóżkiem, ale jeśli masz taką możliwość, możesz umieścić dywan po obu stronach łóżka, tak aby po przebudzeniu stopy dotykały najpierw miękkiego, ciepłego dywanu, a nie zimnej podłogi. Jasny dywan to dobry wybór do małych, ciemnych salonów, natomiast do większych, monochromatycznych pomieszczeń warto wybrać kolorowy dywan, na przykład przykuwający uwagę dywan perski.

Ręcznie wiązany dywan będzie służył przez całe życie

Dobrze dobrany dywan może być ozdobą domu przez dziesiątki lat, nigdy nie wyjdzie z mody i jest wystarczająco trwały, aby przetrwać pokolenia. W nowoczesnym otoczeniu ponadczasowy, klasyczny dywan - taki jak perski - może stworzyć wyjątkowy efekt. Kolejną ważną kwestią przy wyborze dywanu jest to, czy chcemy, aby był on ręcznie wiązany, czy wykonany maszynowo. Istnieje znaczna różnica w cenie na korzyść dywanów wytwarzanych maszynowo, ale jeśli chcemy mieć naprawdę trwały perski dywan, powinniśmy wybrać ręcznie wiązany, ponieważ będzie on służył przez całe życie i zwróci się w "długim okresie czasu". Warto wiedzieć, że produkowane maszynowo dywany akrylowe są znacznie trwalsze niż ich poliestrowe odpowiedniki, więc jeśli nie nalegasz na unikalność za wszelką cenę, wytrzymały dywan akrylowy może być dobrym wyborem. Jeśli jednak szukasz pięknych wzorów, olśniewających kolorów i autentycznej orientalnej atmosfery, to czeka Cię prawdziwa gratka: ekskluzywny, ręcznie wiązany dywan perski.